Facebook ma umożliwić przesyłanie zdjęć z swojej aplikacji bezpośrednio na Zdjęcia Google

google photos

Facebook chce wprowadzić nową funkcję, która może bardzo spodobać się użytkownikom. Mowa o możliwości przesyłania wszystkich zdjęć bezpośrednio do Zdjęć Google. I to bez jakichkolwiek dodatkowych aplikacji, zapisywania zdjęć w urządzeniu czy innych metod. Wszystko ma być dziecinnie proste i szybkie. Brzmi ciekawie?

Facebook chce ułatwić życie użytkownikom

Jakiś czas temu giganci w świecie technologii tacy jak Facebook, Google czy Microsoft podpisali porozumienie, w którym zadeklarowali ułatwienie użytkownikowi przesyłania danych czy informacji pomiędzy poszczególnymi aplikacjami czy stronami. I właśnie częścią tego projektu ma być nowość, nad który pracuje Facebook. W pierwszej kolejności przesył zdjęć z największego portalu społecznościowego do Zdjęć Google będą mogli przetestować mieszkańcy Irlandii. Tam testy rozpoczną się w pierwszej połowie 2020 roku.

Ciężko powiedzieć ile one potrwają, ale Facebook deklaruje, że wprowadzi rozwiązanie to do swojej aplikacji dopiero wtedy, gdy wszystkie błędy oraz niedociągnięcia zostaną usunięte. I trzeba przyznać, że takie podejście do tematu zasługuje na pochwałę. Producenci niejednokrotnie prezentowali światu rozwiązania, które były pełne błędów, a następnie musieli je naprawiać w bardzo krótkim czasie. Część użytkowników odwracała się wtedy od danego rozwiązania, a same firmy najzwyczajniej w świecie na tym traciły. Facebook chce uniknąć takiej sytuacji, a co za tym idzie bardzo możliwe, że przesył zdjęć z aplikacji na Zdjęcia Google będzie możliwy dopiero pod koniec 2020 roku.

Zobacz także: Uwaga na fałszywe maile! Tym razem oszuści podają się za Google…

Prawdę mówiąc nowe narzędzie amerykańskiego giganta może okazać się wyjątkowo wygodne dla wszystkich osób, które na co dzień nie są przyzwyczajone do tworzenia kopii zapasowych. Jasne, zdjęcia z Facebooka same z siebie nie znikną, ale w momencie, gdy ktoś włamałby się na nasze konto mógłby usunąć wszystko przy pomocy kilku kliknięć. Dzięki transferowi do Zdjęć Google wszystko zostanie bezpieczne na naszym koncie. Pozostaje nam czekać na informacje na temat daty wprowadzenia nowej funkcjonalności przez Facebooka!

Czekacie na możliwość transferu zdjęć bezpośrednio z Facebooka na Zdjęcia Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!