Strona główna Aktualności MacBook już niedługo bez klawiatury motylkowej? Wszystko na to wskazuje!

MacBook już niedługo bez klawiatury motylkowej? Wszystko na to wskazuje!

-

Nowe MacBooki nadchodzą wielkimi krokami. W tym roku mamy zobaczyć jeszcze odświeżonego MacBook Air oraz zupełnie nowego MacBook Pro. Nie jesteście fanami klawiatury motylkowej stosowanej w laptopach giganta z Cupertino? Jeśli tak to mamy dla was wręcz rewelacyjną informację!

Klawiatura motylkowa jest pomyłką

Klawiatura motylkowa została po raz pierwszy zastosowana w 12-calowym MacBooku. Wtedy Apple chwaliło się, że jest to pomysł wręcz rewolucyjny i zmieni on tak naprawdę nasz świat. Jak wyglądało to w rzeczywistości? Przede wszystkim rozwiązanie to jest najzwyczajniej w świecie niewygodne. Klawisze mają zdecydowanie mniejszy skok, a co za tym idzie pisanie czy zwykła praca w programach typu Excel jest utrudniona. Co więcej klawiatura motylkowa okazała się wadliwa i podatna na zanieczyszczenia. Ilość posiadaczy MacBooków, w których klawisze nie reagowały na wciśnięcie była tak duża, że Apple postanowiło rozpocząć program naprawczy, w którym całkowicie za darmo były wymieniane klawiatury. Z jednej strony brawa dla giganta z Cupertino, że potrafił przyznać się do błędu, a z drugiej żaden producent nie chce inwestować swoich pieniędzy w naprawy czegoś co powinno działać.

Zobacz także: Projekty CAD nowych iPhone’ów pojawiły się w sieci. Czy właśnie tak będą wyglądać nadchodzące smartfony Apple?

Klawiatury nożycowe już w tegorocznych MacBookach?

Wszystko wskazuje na to, że zarówno MacBook Air jak i MacBook Pro otrzymają nowy typ klawiatury z przełącznikami wzmocnionymi włóknem szklanym. To ma zapewnić zdecydowanie większą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Co więcej rozwiązanie to ma być dużo tańsze niż klawiatury motylkowe. Oczywiście nie wierzę w to, że przełoży się to bezpośrednio na spadek cen nowych MacBooków, ale może w tym roku Apple postanowi nas pozytywnie zaskoczyć.

Co myślicie o klawiaturach stosowanych dotychczas w laptopach Apple? Czy klawiatury nożycowe przekonają was do zakupu nowych MacBooków? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej