Strona główna Aktualności Wszystko wskazuje na to, że nowy, 16-calowy MacBook Pro zadebiutuje jeszcze w...

Wszystko wskazuje na to, że nowy, 16-calowy MacBook Pro zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu

-

Jeśli 15-calowe MacBooki są dla was zbyt małe to mamy dla was świetną informację. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że gigant z Cupertino pracuje właśnie nad 16-calową wersją swojego laptopa, która będzie miała być przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. Co wiemy na jego temat?

Nowy MacBook Pro jeszcze w tym miesiącu?

W sieci pojawiają się informacje mówiące o tym, że nowy MacBook Pro ma zostać zaprezentowany przez Apple jeszcze w tym miesiącu. Do końca października zostało 7 dni, a co za tym idzie premiera może odbyć się tak naprawdę w każdej chwili. Sprzęt ten ma otrzymać 16-calowy ekran, ale sama obudowana będzie dokładnie takiej samej wielkości jak w przypadku poprzednich generacji z wyświetlaczami 15,4 cala. Wszystko za sprawą znaczącego zmniejszenia ramek. To także może sprawić, że nowy MacBook Pro przypadnie do gustu osobom, które przy zakupie nowego urządzenia kierują się wyglądem.

Gigant z Cupertino ma także postawić na zupełnie nową klawiaturę. Tym samym MacBook Pro otrzyma mechanizm nożycowy, a nie motylkowy. Wszystko za sprawą notorycznie psujących się mechanizmów motylkowych w poprzednich generacjach laptopów Apple. Oczywiście amerykański producent uruchamia różne programy naprawcze, w których wymienia klawiatury całkowicie za darmo, ale i tak wiąże się to z koniecznością oddania go do serwisu i czekania na naprawdę.

Zobacz także: Recenzja iPhone 11 Pro: gdyby nie cena, to może bym się nawrócił na Apple

Według plotek nowy MacBook Pro ma otrzymać także topowy procesor Intela Coffe Lake Refresh. Co z ceną? Oczywiście, jak to przystało na Apple, tanio nie będzie. Podstawowa konfiguracja ma zostać wyceniona na 3000 dolarów czyli około 11500 zł. Oczywiście na taką kwotę sprzęt zostanie wyceniony na terenie Stanów Zjednoczonych, a co za tym idzie ceny w Europie mogą być jeszcze wyższe. Bez wątpienia na rynku pojawią się także inne konfiguracje, za które trzeba będzie zapłacić jeszcze więcej.

Czekacie na premierę 16-calowego MacBooka Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

 

ŹródłoDigiTimes

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej