MacBooki z 12 – rdzeniowym procesorem M1 już w Marcu!

macos
MacBook Pro

Po jesiennej prezentacji nowych urządzeń Mac z procesorami ARM od Apple nadchodzi czas na kolejny ruch – firma już niebawem ma pokazać kolejne z mocniejszymi, 12 – rdzeniowymi układami M1, które zasilą kolejną generację laptopów i nie tylko…

Niebawem, bo w tym kwartale!

W zeszłym roku producenty ogłosił przejście na swoje autorskie układy – i tak się właśnie stało, wraz z nastaniem listopadowej konferencji specjalnej, gdzie jabłkowy producent odsłonił trzy modele z chipem M1 w architekturze ARM – Mac mini oraz MacBooki Pro oraz Air. Wtedy już mówiono o jeszcze mocniejszych opcjach, które pojawią się niebawem… Tym razem będzie to właśnie ten lepszy procesor składający się z 12 rdzeni CPU. Względem M1 wzrost wydajności ma wzrosnąć o co najmniej 50 procent.

https://twitter.com/LeaksApplePro/status/1344606459158552578?s=20

Według wcześniejszych przecieków, nowe układy mają zasilić nowej generacji MacBooki – najprawdopodobniej przeprojektowanego MacBook’a Pro z 14 – calowym wyświetlaczem Retina, oraz 16 – calowego laptopa spod tego samego znaku modelowego. Czy to się okaże się prawdą? Z pewnością przekonamy się na marcowej konferencji, podczas której Apple zaprezentuje nowe modele swoich produktów.

MacBooki z 12 - rdzeniowym procesorem M1 już w Marcu!

Warto przeczytać: Apple pracuje nad 32 – rdzeniowym procesorem ARM.

Czy MacBook z chipem M1 trafił już w ręce kogoś z Was? Jeśli tak, podzielcie się wrażeniami w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!