Magic UI 3.0 na Androidzie 10. Wiemy które Honory go dostaną!

Magic UI 3.0 na Androidzie 10. Wiemy które Honory go dostaną!

Rok w rok ten sam temat gości na ustach wielu użytkowników Androida. “Kiedy nowa wersja?” Jeśli korzystacie ze smartfonów marki Honor, to mamy dla was listę urządzeń!

Magic UI 3.0 na Androidzie 10

W zasadzie Magic UI to odpowiednik EMUI (Emotion UI) dla urządzeń spod loga Honor, czyli firmy-córki Huaweia. Dawniej nawet Honory korzystały z EMUI. Huawei nie słynie ze zbyt szybkiego aktualizowania swoich urządzeń, chociaż i tak można zauważyć znaczną poprawę. Ot chociażby taki Huawei P10, dostał aktualizację do EMUI 9.1 opartego o Androida 9.0. A startował na Androidzie 7.0. Co jednak z Honorami?

Magic UI 3.0 na Androidzie 10. Wiemy które Honory go dostaną!

Nie jest źle

Do tej pory, z Magic UI 3.0 mogły korzystać Honor 20, 20 Pro, View 20, 20i, Magic 2 i 10 Lite. Honor oficjalnie udostępnił listę kolejnych urządzeń, które mają dostać Androida 10 z Magic UI 3.0. Oto one:

Jak widać, lista urządzeń jest całkiem pokaźna, chociaż w zasadzie zamyka się w standardowych ramach “do dwóch lat”. Prócz Pixeli od Google, w świecie Androida nikt nie wybija się ponad ten czas. Z jednej strony szkoda, z drugiej – nie ma co się dziwić. Przy tak bogatym w urządzenia portfolio, większość producentów miałaby spory kłopot z wydaniem stosownych aktualizacji dla nich wszystkich.

Zobacz także: Honor V30 oraz V30 Pro oficjalnie zaprezentowane!

Kiedy?

Niestety terminy aktualizacji nie są znane, Chińczycy nie podzielili się takimi informacjami. W związku z tym, raczej nie ma co liczyć na to, że będzie to jeszcze w 2019. Niemniej jednak, to wciąż powód do radości – nie tak dawno temu, Chińskie marki nie słynęły z chętnego aktualizowania swoich urządzeń. Sytuacja jednak stale się zmienia i coraz więcej producentów wspiera swoje urządzenia tak samo, jak konkurencja.

Magic UI 3.0 na Androidzie 10. Wiemy które Honory go dostaną!

Fragmentacja to wciąż problem

Niemal przy każdym tekście dotyczącym aktualizacji, uderza mnie refleksja – w świecie Androida, aktualizacje to mały koszmarek. Ciężko przewidzieć który telefon ile będzie wspierany. Teoretycznie są to dwa lata, nie zawsze jednak oznacza to gwarancję dwóch dużych aktualizacji.

Bardzo prawdopodobne, że taki los dotknie Xperię XZ1 i XZ1 Compact. Urządzenia teoretycznie były wspierane tyle, ile być powinny, bowiem 2 lata. Na 99% jednak nie dostaną Androida 10, co oznacza, że w okresie wsparcia otrzymały tylko jedną dużą aktualizację.

Logo Android

Huawei zaliczyło podobną wtopę przy modelu P9. Miał on wsparcie jedynie dla jednej dużej aktualizacji – kolejna miała się pojawić, jednak została wycofana. Dobrze, że teraz takie sytuacje się nie powtarzają.

A czy wy załapiecie się na Magic UI 3.0? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!