Strona główna Akcesoria "Magiczny długopis" Xiaomi to nowy, medyczny gadżet

„Magiczny długopis” Xiaomi to nowy, medyczny gadżet

-

Xiaomi po raz kolejny zaskakuje. Gigant z Państwa Środka skupia się nie tylko na smartfonach czy akcesoriach, ale także na urządzeniach, o których nigdy byśmy nie pomyśleli. Teraz chiński producent postanowił pokazać światu sprzęt mający przypaść do gustu wszystkim tym, którzy chcą monitorować stan swojego zdrowia!

Medyczny długopis od Xiaomi

Tak naprawdę chiński producent pokazał światu nowe urządzenie, ale nie przedstawił jego ceny, wszystkich funkcji oraz daty rozpoczęcia sprzedaży. Tym samym możemy przypuszczać, że zaprezentowany został pewnego rodzaju prototyp, a Xiaomi potrzebuje jeszcze czasu aby dopracować sprzęt i wprowadzić go na rynek bez jakichkolwiek wad.

xiaomi magiczny długopis

Niemniej jednak nowe urządzenie chińskiego giganta otrzymało certyfikację CFDA czyli chińskiej agencji rządowej zajmującej. Tym samym „magiczny długopis” ma trafić na rynek jako sprzęt medyczny, a wykonywane przy jego pomocy pomiary mają być wyjątkowo dokładne. Nowość Xiaomi ma służyć właśnie do sprawdzania naszego stanu zdrowia. I tutaj nie wszystko jest jasne. Firma zdradziła, że czas pomiaru będzie wynosić zaledwie 60 sekund, a sprzęt ten może być stosowany niezależnie od wieku. Nie wiemy jednak co dokładnie będzie mierzone oraz w jaki sposób będą dokonywane pomiary. Xiaomi pochwaliło się, że ich „magiczny długopis” będzie w stanie wykryć między innymi dysfunkcję nerek.

Zobacz też: Recenzja Xiaomi Mi Band 3. Idealna opaska do iPhone’a?

I trzeba przyznać, że tego typu urządzenie mogłoby spotkać się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. Pytanie czy faktycznie to co deklaruje producent będzie działało w rzeczywistości. Należy jednak pamiętać o tym żadne tego typu urządzenie nie zastąpi profesjonalnego sprzętu medycznego i diagnozy lekarza. Pozostaje nam czekać na informację o pełnej funkcjonalności sprzętu oraz o dacie wprowadzenia na rynek i cenie.

Co myślicie o nowości giganta z Państwa Środka? Czy waszym zdaniem tego typu urządzenia mają sens? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej