MakuluLinux 2020 LinDoz – jeszcze inspiracja czy już kopia Windowsa?

MakuluLinux 2020 LinDoz - jeszcze inspiracja czy już kopia Windowsa?

Jak zapewne wielu z Was wie, nie tak dawno temu skończyło się oficjalne wsparcie dla Windowsa 7. Wiele dystrybucji Linuxa chciało wykorzystać ten fakt reklamując swój system jako niezwykle przyjazny dla migrujących użytkowników. Warto jednak zaznaczyć, że OS-y te (chociażby Zorin OS lub Linux Lite) są podobne do produktu Microsoftu, jednak wszystko robią w swoim stylu. Inaczej jest w przypadku MakuluLinux 2020 LinDoz, który wręcz do złudzenia przypomina Windowsa 7.

MakuluLinux 2020 LinDoz

MakuluLinux 2020 to dystrybucja Linuxa bazująca na Ubuntu 18.04.4 LTS (wcześniej na Debianie), która oferuje środowisko graficzne Cinnamon. Tak, dokładnie to samo środowisko, które wykorzystywane i rozwijane jest przez Linux Mint. Co prawda, DE to już w standardzie przypomina Windowsa, jednak deweloperzy dodali ogromną liczbę zmian, która efekt ten spotęgowała – chociażby dodano specjalny motyw graficzny oraz paczkę ikon. Musicie przyznać, dla laika MakuluLinux jest nie odróżnienia od Windowsa 7.

MakuluLinux 2020 LinDoz - jeszcze inspiracja czy już kopia Windowsa?

Na szczęście deweloperzy nie ograniczyli się tylko do zmian dotyczących wyglądu systemu. Postarano się o dodatki, które faktycznie ułatwią codzienne korzystanie. Przykład? Proszę bardzo – na dzień dobry użytkownicy mają wgrany Wine, dzięki czemu uruchamianie plików EXE i MSI odbywa się za pomocą prostego dwukliku. Nie zabrakło również narzędzi potrzebnych do uruchomienia gier (chociażby Steam Play Proton) oraz obsługi Snap i Flatpaków.

Warto zobaczyć: Linux Lite uaktualniony do wersji 4.8. Deweloperzy chcą wykorzystać koniec wsparcia dla Windowsa 7

Jak możecie zauważyć, MakuluLinux to ogromny zestaw zalet, które z pewnością przydadzą się nowym użytkownikom Linuxa. Zastanawiam się jednak, czy faktycznie autorzy musieli aż tak bardzo upodabniać interfejs do tego z Windowsa 7. Wszak Linux Lite również przypomina produkt Microsoftu, a jednak swoim designem znacznie od niego odbiega.

MakuluLinux 2020 LinDoz to system darmowy i może on zostać zainstalowany na dowolnym komputerze przez każdego z nas.

Co myślicie o MakuluLinux 2020 LinDoz? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!