Malutki power bank Xiaomi pojawi się w Europie

powerbank xiaomi przewody

Smartfony mają obecnie coraz większe baterie i pojemności rzędu 4000 czy 5000 mAh stają się standardem. Rosną przy tym także ich rozmiary, waga i wyświetlacze. Suma sumarum nie daje to dłuższego czasu pracy na jednym ładowaniu. Aby to zrekompensować, producenci ścigają się obecnie w technologiach szybkiego ładowania. Aby mieć czym podładować smartfona, warto jest mieć natomiast ze sobą power bank…

Miniaturowy power bank Xiaomi

Noszenie kolejnego urządzenia nie uśmiecha się każdemu. Power bank o pojemności 10000 mAh potrafi ważyć swoje, a także zajmować nieco miejsca. Chiński producent uznał, że wyda urządzenie o zaskakująco małych wymiarach. Xiaomi Mi Power Bank 3 Ultra Compact to kolejne urządzenie z serii Xiaomi Mi Power Bank 3. Jego charakterystyczną cechą ma być fakt, że wielkością będzie przypominać kartę kredytową. Wiąże się to jednak z tym, że będzie grubszy, w końcu nie da się aż tak zminiaturyzować wszystkich podzespołów.

Zobacz też: Oficjalna premiera Mi 10T, Mi 10T Pro i Mi 10T Lite! Więcej za połowę ceny

Kompaktowy bank energii od Xiaomi ma mieć pojemność aż 10000 mAh, znamionowa tego modelu to natomiast 5500 mAh. Miniaturuwy power bank Xiaomi ma być wyposażony cztery porty: dwa USB-A, jeden USB-C oraz jeden microUSB. Mi Power Bank 3 Ultra Compact obsłuży podwójne wejście i będzie mógł być ładowany zarówno za pomocą portu microUSB (18 W), jak i USB typu C (24 W).

Malutki power bank Xiaomi pojawi się w Europie

Jego ładowanie, przy pomocy ładowarki 5V/2A, zajmie od 0% do 100% około 6 godzin, a ładowarka 24 W naładuje go do pełna w około 3,5 godziny. A co z ładowaniem innych urządzeń? Do wykorzystania będą dwa porty USB-A oraz jeden USB-C, dzięki czemu będzie można ładować aż trzy sprzęty jednocześnie, choć wątpię, żeby był to dobry pomysł w przypadki trzech smartfonów. Ładowanie ma odbywać się z mocą 22,5 W bez względu na to z jakiego portu skorzysta użytkownik.

Xiaomi Mi Power Bank 3 Ultra Compact ma być dostępny w Europie już niedługo, ale nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery. Czekacie na ten sprzęt?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!