Mamy pewność! Xiaomi pracuje nad nowym tabletem ze świetną specyfikacją

Xiaomi Mi Pad
Xiaomi Mi Pad 4

Ostatnie miesiące to czas nagłego wzrostu popularności tabletów. Po wielu latach stagnacji, sprzęt ten nagle stał się potrzebny i użyteczny – głównie przez nauczanie i pracę zdalną. Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Xiaomi pracuje nad nowym tabletem. Teraz jednak mamy pewność, że faktycznie taki sprzęt się pojawi!

Xiaomi Mi Pad 5 Pro już niedługo!

Warto jednak na początku sobie powiedzieć, że plotki mówią nie o jednym, a o dwóch tabletach. Tak, całkiem możliwe, że Xiaomi pokaże aż dwa tablety, jednak nie w tym samym czasie. Kiedy dokładnie? Tego niestety nie wiemy. Ale skupmy się na tym, co jest raczej wiadome.

W bazie Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) pojawił się produkt o oznaczeniu M2105K81C. Właśnie to urządzenie może zadebiutować jako Xiaomi Mi Pad 5 Pro. Tablet ma cechować się fenomenalnym procesorem Qualcomm Snapdragon 870, który jest ulepszoną wersją 865, czyli flagowca z poprzedniego roku. Nie zabraknie modemu 5G, jak i oczywiście Androida.

Tak jak wspomniałem wcześniej, Xiaomi może pracować nad dwoma tabletami. Ten drugi również ma otrzymać dobry, choć nieco gorszy, procesor Qualcomm Snapdragon 860. On jednak nie obsłuży sieci 5G, co oczywiście zabiera mu dostęp do tytułu “Pro”. Oba tablety mają oferować wyświetlacz z odświeżaniem na poziomie 120 Hz, cztery głośniki, NFC, a nawet 4 aparaty z tyłu i bezprzewodowe ładowanie. Warto dodać, że tylko model Mi Pad 5 Pro otrzymał certyfikat, natomiast Mi Pad 5 jeszcze nie.

xiaomi mi pad 5 przeciek

Niestety, dalej nie wiemy kiedy te urządzenia mogą się pojawić. Plotki mówią, że jeden z tych tabletów zadebiutuje jeszcze w 2021 roku, a dokładnie w grudniu.

Źródło: Digital Chat Station Weibo przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!