Mapy Google będą bardziej szczegółowe

Mapy Google będą bardziej szczegółowe
Google Maps

Myślisz mapy – mówisz Google. Najprawdopodobniej nie wszyscy, ale spora część osób najczęściej korzysta właśnie z tej usługi. Wszystko przez jej dostępność, czy w wyszukiwarce Google, czy w systemie Android. Producent podaje, że “od czasu uruchomienia 15 lat temu Mapy Google na nowo zdefiniowały, co to znaczy być mapą – ewoluując od potężnego narzędzia nawigacyjnego do solidnego codziennego towarzysza, który oferuje również przydatne informacje o tym, gdzie iść i co robić.”

Jeszcze lepsze odwzorowanie rzeczywistości

Mapy Google zawierają wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne. Dzięki nowemu algorytmowi mapowania kolorów Google wykorzystało te zdjęcia i przekształciło je w bardziej szczegółową mapę obszaru w skali globalnej. Teraz Mapy jeszcze wierniej ukazują zróżnicowanie terenu zarówno w metropoliach, jak i wiejskich miasteczkach.

Zobacz też: Mapy Google staną się bardziej przyjazne dla osób jeżdżących na rowerach!

Mapy Google będą bardziej szczegółowe
Górskie grzbiety, czapa śnieżna i otaczająca roślinność w Parku Narodowym Mout Rainer

Ukazanie krajobrazu jest ciekawą funkcją dla eksplorujących mapy, ale jeśli chodzi o nawigację to zazwyczaj skupiamy się na drogach. Google zapowiedziało, że wkrótce dostępne będą bardziej szczegółowe informacje o ulicach, zostaną one przedstawione w jeszcze bliższy rzeczywistości sposób, ponieważ mają uwzględniać dokładniejszy kształt i szerokość dróg. W dodatku użytkownicy zobaczą, gdzie znajdują się chodnik oraz przejścia i wysepki dla pieszych. Ma to się przydać nie tylko kierowcom, ale i osobom decydującym się na spacer, które poruszają się na wózku inwalidzkim lub z wózkiem dziecięcym.

Mapy Google będą bardziej szczegółowe

W przyszłych miesiącach omawiana nowość pojawi się na mapach Londynu, Nowego Jorku i San Francisco, a dopiero w później również w innych miastach.

Jak oceniacie wspomniane nowości? Według mnie zróżnicowane kolory powinny być z opcją wyłączenia ich, gdyż mogą zakłócać proste oglądanie mapy. A na dokładne ulice pewnie sobie sporo poczekamy…

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!