Mapy Google na Xiaomi Mi Band 3 i Amazfit BIP? Teraz jest to możliwe!

mi band 3 amazfit bip mapy

Xiaomi Mi Band 3 i Amazfit BIP są jednymi z najpopularniejszych produktów w portfolio giganta z Państwa Środka. Nikogo nie powinien dziwić więc fakt, że sami użytkownicy tworzą własne aplikacje mające usprawnić lub w znaczący sposób rozwinąć funkcjonalność tych urządzeń. Teraz w Sklepie Play pojawiło się coś zupełnie nowego!

Mapy Google na Mi Band 3 i Amazfit BIP stają się rzeczywistością

Tak, dobrze przeczytaliście. Coś co do tej pory było dla wielu użytkowników jedynie marzeniem stało się możliwe dzięki deweloperowi Francesco Re. To właśnie on przygotował specjalną aplikację Mi Band Maps. Aplikacja ta niestety nie jest darmowa. Na szczęście kosztuje zaledwie 4,19 zł. Cena ta jest na tyle niska, że każdy posiadacz opaski Xiaomi Mi Band 3 czy zegarka Amazfit BIP może zakupić aplikację i przetestować jej działanie na własnej skórze.

Zobacz też: Xiaomi Yeelight prezentuje lampkę nocną z podkładką ładującą telefon

Do poprawnego działania Mi Band Maps potrzebny jest także Mi Fit, ale sami użytkownicy zgłaszają, że wszystko działa także z Notify & Fitness. Po podłączeniu opaski czy zegarka z naszym telefonem musimy włączyć nawigację w Google Mapach, a następnie dostosować interfejs Mi Band Maps do naszych wymagań i wielkości wyświetlacza. Następnie na ekranie wyświetlana będzie aktualna ulica, dystans do przebycia oraz wskazówki. Dane pobierane są z naszego telefonu, a co za tym idzie korzystanie z Mi Band Maps nie jest możliwe gdy nie posiadamy w kieszeni czy plecaku swojego smartfona.

mi band 3 amazfit bip mapy 2

Nadal nie zmienia to faktu, że aplikacja stworzona przez Francesco Re wydaje się genialna w swojej prostocie. Dzięki niej nie będziemy musieli trzymać telefonu w ręce, a patrząc na załączone grafiki w Sklepie Play same wskazówki wyświetlane na Mi Band 3 czy Amazfit BIP wyglądają wręcz rewelacyjnie. Miejmy nadzieję, że będzie ona dalej rozwijana i już niedługo doczekamy się kolejnych funkcji.

Korzystacie z Xiaomi Mi Band 3 lub Amazfit BIP? Zamierzacie przetestować aplikację Mi Band Maps? Dajcie znać jak sprawdzicie nawigowanie na własnej skórze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!