Xiaomi Yeelight prezentuje lampkę nocną z podkładką ładującą telefon

Xiaomi Yeelight Wireless Charger

Xiaomi Yeelight to odłam firmy zajmujący się opracowywaniem lamp oraz żarówek okraszonych ciekawą technologią. Mogą być one podłączone do sieci, dzięki czemu jesteśmy w stanie sterować nimi z poziomu aplikacji w telefonie. Tym razem postawili oni na zaimplementowanie innej rzeczy. Yeelight zintegrowało lampkę nocną z ładowarką bezprzewodową w standardzie QI.

Wygodnie ładuj swój smartfon podczas spania

Xiaomi Yeelight Wireless Charger 4

Nowa lampka bezprzewodowa od Yeelight pozwala ładować telefony prądem o mocy do 10W. Jeśli smartfon wspiera standard QI, a sama stacja ładowarki jest podpięta do sieci adapterem 9V/2A, to będzie ładował się on maksymalnym możliwym prądem. Dla iPhone jest to 7.5W, a dla producentów spod bandery zielonego robocika, czyli m. in. Samsunga, Huawei oraz oczywiście Xiaomi, moc wynosi 10W. Jeśli natomiast użyjemy słabszej ładowarki sieciowej 5V/2A, to moc ładowania zmniejsza się do 5W.

Xiaomi Yeelight Wireless Charger

Lampka sama w sobie ma dwa ustawienia światła – ciepłe (2700K) oraz zimne(5000K). Oprócz pracy w doku można używać lampki jako osobne urządzenia, posiada ona wbudowaną baterię, której załadowanie zajmuje około 3-4 godziny. W pełni naładowane ogniwo pozwala świecić do 24 godzin przy żółtym zabarwieniu światła lub do 11 godzin przy białym odcieniu. Lampkę możemy wygodnie przyczepić do metalowych powierzchni, bo ma ona magnesy.

Zamów podkładkę ładującą Xiaomi ze sklepu GearBest!

Xiaomi Yeelight Wireless Charger 2

Lampka nocna od Yeelight została utrzymana w charakterystycznej dla nich stylistyce. Wykonano ją z połączeniach białego poliwęglanu oraz ABSu. Jej podstawa została dodatkowo ogumowana, aby nie zsuwała się z szafki nocnej. Ma odpowiednio dużo miejsca na telefon, nawet olbrzymy takie jak Mi Mix 2S / Mi Mix 3 i Note 9 powinny pewnie leżeć na przeznaczonym dla nich miejscu. Szkoda, że wyposażono ją w microUSB, zdecydowanie lepiej gdyby postawiono tu na USB Type C, ale zapewne byłoby to droższe w produkcji. Finalna cena natomiast jest bardzo przystępna.

Lampka nocna od Yeelight jest już dostępna w sprzedaży!

Znajdziemy ją na Youpin, została wyceniona na 99 Juanów, czyli przy aktualnym kursie 55 złotych (jeśli jesteśmy w Chinach). Dosyć fajna oferta, biorąc pod uwagę, że niejedna ładowarka bezprzewodowa kosztuje dwa, lub nawet cztery razy tyle. A tu oprócz ładowarki mamy lampeczkę, która zarówno nada atmosfery, jak i pomoże w dostaniu się do toalety o 4 nad ranem. W sklepach oferujących wysyłkę do Polski jej cena jest dwukrotnie wyższa i wynosi około 30$, co w przeliczeniu daje około 110 zł. I pomimo wyższej ceny, to uważam, że ten produkt jest naprawdę wart zakupu…

Nie oszukuję, że mocno liczę na to, że oficjalni dystrybutorzy Xiaomi w Polsce nas zaskoczą i będzie ona dostępna również w Mi Store? Sam chętnie nabyłbym tą lampkę 🙂

Czy wasze telefony wspierają ładowanie bezprzewodowe? Podoba wam się linia stylistyczna Yeelight? Napiszcie w komentarzach!

Zamów podkładkę ładującą Xiaomi ze sklepu GearBest!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!