Mapy Google z nową metodą kalibracji!

mapy google

Czasami zdarzyło mi się, że Mapy Google nie do końca dobrze wskazywały mój kierunek. Amerykański gigant postanowił je udoskonalić pod tym kątem dzięki nowym technologiom. Od teraz Mapy Google skalibrujemy w trybie Live View przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości.

Kalibracja Map Google w trybie Live View

Czy Wy też czasem macie problem z niezbyt dokładnym działaniem Map Google gdy poruszacie się pieszo, szczególnie w dużym mieście? Być może teraz się to zmieni. Nowa funkcja w Mapach Google umożliwia dokładniejszą kalibrację. Wszystko za sprawą Live View, technologii, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość. Jak to działa? Po jego uruchomieniu, Mapy poproszą cię o zeskanowanie charakterystycznych budynków, znaków i innych obiektów. Dzięki temu uzyskamy dokładniejszą kalibrację map pod kątem orientacji oraz samego położenia, w którym aktualnie się znajdujemy. Jakie warunki należy spełnić, aby to zrobić? Przede wszystkim, wymogiem obowiązkowym jest posiadanie smartfona, który obsługuje ARCore. Jeśli nie wiecie, czy Wasze urządzenie spełnia ten warunek, to kliknijcie TUTAJ i sprawdźcie, czy na tej liście odnajdziecie swojego smartfona.

Mapy Google kalibracja AR

Zobacz również: Nadchodzi nowy Gmail i będzie idealny do pracy zdalnej

Następnie należy mieć aktualną aplikację Map Google na smartfonie no i trochę szczęścia, bowiem nie każdy może otrzymać od razu tę funkcję. Trzeba kliknąć na niebieską kropkę, która ukazuje naszą pozycję i sprawdzić, czy znajdziemy tam opcję “Skalibruj za pomocą Live View”. Zerknijcie na screen powyżej jak to powinno wyglądać. Ja osobiście sprawdziłem i mam to, natomiast nie mam możliwości, by to sprawdzić, ponieważ pogoda niezbyt dopisuje, by wyjść poza dom. Nie omieszkam jednak sprawdzić tej nowości na dniach i porównać dokładność nawigowania mnie jako pieszego w nowym dla mnie mieście. Już niejednokrotnie zdarzyło mi się, że niezbyt dokładnie pokazywana była moja aktualna orientacja, być może teraz, w końcu, będzie to lepiej działało.

Sprawdziliście, czy macie już nową funkcję w Mapach Google? Mieliście okazję przetestować ją w praktyce?
Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!