Mapy Google zrobią “vibe check” naszej okolicy i wreszcie uruchomiono zdjęcia 3D!

google maps samochód

Sezon wakacyjny dobiegł końca, ale Google nie osiada na laurach i już teraz wprowadza wiele udogodnień dla osób często podróżujących po świecie.

Co się dzieje w okolicy?

„Vibe check” to nowa, oficjalna, nazwa funkcji, która niebawem pojawi się Mapach Google. Głównym jej zadaniem będzie wskazanie na podstawie miejsca naszego pobytu, co ciekawego dzieje się w okolicy. Czym żyją ludzie tam mieszkający, gdzie chodzą na imprezy, które puby, restauracje i kluby cieszą się największą popularnością? Wszystkiego dowiemy się wprost z poziomu Map Google. Brzmi to trochę jak rozbudowana wersja wizytówek, które możemy dostrzec, przeglądając mapy, ale Google zapewnia, że opracowaniem „vibe check” zajmie się AI. Wykorzysta w tym celu między innymi oceny poszczególnych miejsc.

Mapy Google zrobią "vibe check" naszej okolicy i wreszcie uruchomiono zdjęcia 3D!
Źródło: Google
Mapy Google zrobią "vibe check" naszej okolicy i wreszcie uruchomiono zdjęcia 3D!
Źródło: Google

Zdjęcia 3D

Kolejna dużą nowością są zdjęcia 3D. Google pracuje nad tym projektem już od jakiegoś czasu, o czym pisaliśmy TUTAJ. Funkcja ta ma pozwolić na obejrzenie budynków, posągów i wszystkich obiektów o znaczeniu historycznym i kulturowym, które w danej okolicy są szczególnie ważne i istotne. Zdjęcia 3D są już dostępne, ale obsługują na razie tylko 250 obiektów na całym świecie. Funkcja „vibe check” ma zostać uruchomiona w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!