Chyba nikogo to nie zaskoczy, ale DxOMark wybrało Huawei Mate 30 Pro jako króla fotografii mobilnej!

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Huawei to firma, która ciągle rozwija się w kwestii fotografii mobilnej. Ich flagowce mają naprawdę fenomenalne aparaty i możliwości z tym związane. Najnowszy, a zarazem i najmocniejszy smartfon w ich ofercie, Huawei Mate 30 Pro, został wybrany przez DxOMark jako urządzenie z najlepszym aparatem!

Huawei jest w tym najlepszy!

Smartfon Huawei Mate 30 Pro otrzymał poczwórny aparat na pleckach. Główne oczko to matryca o rozdzielczości 40 Mpix ze światłem f/1.6. Wspomaga ją oczywiście optyczna stabilizacja obrazu, co pomaga nie tylko przy nagrywaniu, ale też przy zdjęciach nocnych, kiedy to wydłużany jest czas naświetlania. Drugi aparat to obiektyw z szeroki kątem widzenia i rozdzielczością również wynoszącą 40 Mpix. Ten jednak otrzymał przysłonę f/1.8. Dzięki niemu, bez konieczności zmieniania pozycji, uchwycimy większy obszar na zdjęciu. Dodatkowo znajdziemy tu również teleobiektyw z matrycą 8 Mpix (f/2.4) z 3-krotnym zoomem optycznym. Wisienką na torcie jest tutaj matryca ToF, która to służy do lepszego rozmywania tła.

Huawei Mate 30 Pro aparaty

Co do jego możliwości, mamy możliwość także przybliżenia obrazu 10-krotnie bezstratnie oraz nawet 30-krotnie, lecz to już jest zoom cyfrowy. Oprócz tego, umożliwia on nagrywanie w rozdzielczości 4K przy 60 kl/s.

Warto przeczytać: W sieci krążą plotki o aparacie w nadchodzącym Samsung Galaxy S11!

Jak pewnie wiecie, DxOMark sprawdza możliwości aparatów w smartfonach. Tym razem zainteresowali się wcześniej wspomnianym smartfonem. Przeprowadzili możliwości aparatów tego smartfonu zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania wideo. W pierwszej kategorii otrzymał on łącznie 131 punktów, zaś w drugim – 100 punktów. Koniec końców przyznano mu 121 punktów, co ustanowiło go aktualnie królem smartfonów pod kątem aparatu.

Jeśli spojrzymy na top 25 urządzeń przez nich sprawdzonych, 5 z nich (6 licząc z marką Honor) to smartfony Huawei. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że na tej liście znajdziemy smartfony 10 (9 bez marki Honor) różnych producentów. Myślę, że Huawei jak najbardziej zasługuje na miano lidera fotografii mobilnej, to on wyznacza nowe standardy i ciągle podnosi poprzeczkę konkurencji.

A czy Wasz smartfon znajduje się gdzieś na liście sprawdzonych urządzeń przez DxOMark? Jeśli tak, to ile uzyskał punktów?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!