Xiaomi Mi Band 6 NFC oficjalnie w Polsce! Znamy cenę i banki obsługujące płatności

mi band 6
Xiaomi Mi Band 6

Nareszcie doczekaliśmy się polskiej premiery opaski sportowej Xiaomi Mi Band 6 NFC (a raczej Smart Band 6 NFC). Poznaliśmy oficjalną cenę oraz banki, które obsłużą płatności.

Xiaomi Smart Band 6 NFC już w Polsce! Cena była do przewidzenia

Warto tutaj od razu zaznaczyć, że Mi Band 6 NFC (wybaczcie, ale będę zamiennie używał obydwie nazwy, bowiem jedna mocno “siedzi” w świadomości konsumentów, a druga to jest ta “poprawna”), to pierwsza opaska Xiaomi dostępna w Polsce, która pozwoli nam zapłacić za zakupy.

Właśnie dzisiaj miała ona swoją premierę w Polsce i już trafiła do sprzedaży. Od pierwowzoru różni się tylko jednym i jest to oczywiście możliwość płacenia za zakupy zbliżeniowo. Jest to naprawdę wygodne i rzadko spotykane, zwłaszcza w takiej cenie.

Przed pierwszą płatnością danego dnia, użytkownik będzie musiał wybrać kartę płatniczą zapisaną w opasce i podać ustawiony kod PIN. Wtedy to płatności zbliżeniowe zostaną odblokowane na 24 godziny. Po upływie doby czynność należy powtórzyć. Natomiast gdy już jesteśmy przy kasie, musimy na Mi Bandzie 6 przesunąć palcem po ekranie, a następnie przykładamy ją do terminala płatniczego.

xiaomi mi band 6 nfc

Takie czynności sprawiają, że użytkownik nie wykona przypadkowych transakcji. W zasadzie są to lepsze zabezpieczenia niż w przypadku Google Pay, gdzie do zapłaty wystarczy wybudzić ekran (tak, wybudzić – nie odblokować).

Xiaomi Mi Band 6 NFC – cena, obsługa płatności i promocja

Tak jak przewidywaliśmy, cena nowej opaski Xiaomi została ustalona dokładnie na 249 złotych (co jest wręcz odzwierciedleniem europejskiej ceny 54,90 EUR, co daje właśnie około 250 zł). Warto jednak dodać, że na start dostaliśmy promocję, dzięki której Xiaomi Smart Band 6 NFC wyrwiemy za 199 złotych!

Mi Band 6 główne

Tutaj muszę dodać, że oficjalna cena zwykłego Mi Banda 6 (tego bez NFC) wynosi 219 złotych. Moim zdaniem lepszym wyborem jest wariant z płaceniem zbliżeniowym. Dokładając kilkadziesiąt złotych otrzymujemy o wiele większe możliwości.

A co z obsługą płatności przez banki? Już dzisiaj z płacenia opaską Xiaomi skorzystają właściciele kart MasterCard wystawionych przez Bank Pocztowy oraz ZEN i Curve. Warto tutaj dodać, że już wkrótce do tej listy zostaną dodane BNP Paribas, mBank, Getin Bank i SGB-Bank.

To jak? Kupicie nową opaskę Xiaomi? Jako właściciel Mi Watcha dosyć mocno się nad tym zastanawiam…

Źródło: własne, informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!