mBank nie dla starszych smartfonów. Bank wycofał obsługę Androida 6

xbox mbank

Wrzesień nie zaczął się zbyt dobrze dla niektórych klientów mBanku. Mowa tu o właścicielach starszych smartfonów z Androidem. Otóż już za moment stracą oni dostęp do aplikacji mobilnej.

mBank nie dla Androida 6.0

Jak informuje instytucja, już 20 września 2022 roku zostanie wyłączona opcja połączenia aplikacji mobilnej do obsługi banku mBank na smartfonach i tabletach z Androidem 6.x. Tym samym najstarszym Androidem, który nadal będzie współpracować jest Android 7.0 Nougat.

Masz telefon z oprogramowaniem Android poniżej wersji 7.? Ta informacja może być dla Ciebie ważna.
Od 20 września br., jeśli chcesz korzystać z najnowszej wersji aplikacji mBanku, musisz zaktualizować oprogramowanie na swoim smartfonie do wersji min 7.0 (wersja aplikacji 3.38 włącznie). Robimy to ze względu na bezpieczeństwo Twoich pieniędzy.

Natomiast od stycznia 2023 roku nie będzie opcji zalogowania się do aplikacji mobilnej. Tym samym zaraz na początku przyszłego roku obsługa Androida 6 zostanie kompletnie odłączona i nie będzie opcji skorzystania z programu mBank w wersji 3.38.

mbank
(fot. bna.pl)

Co radzi zrobić mBank? Cóż, twierdzi, ze należy zaktualizować swój system operacyjny. Jednak w przypadku urządzeń mobilnych to nie jest takie proste, a jedyną drogą jest Custom ROM. Ale do tego rodzaju oprogramowania instytucje finansowe podchodzą negatywnie, w tym również mBank.

Faktycznie Android 6.0 jest wyjątkowo starym oprogramowaniem (z 2015 roku) i nie współpracuje z wieloma interfejsami API i innymi funkcjami, które pozwalają na lepsze zabezpieczenia. Nadal jednak znajdzie się sporo użytkowników, którzy mają starszy smartfon, który właśnie ma tę wersję zielonego robocika. Tak naprawdę realnym wyjściem z tej sytuacji jest dla nich zmiana smartfona.

Źródło: mBank

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!