Flagowiec Samsunga z MediaTekiem? To prawie pewne!

samsung mediatek

MediaTek w 2021 roku jest w ogromnej ofensywie. Sam postanowiłem się do tego producenta przekonać kupując OnePlusa Nord 2. Jak się jednak okazuje, flagowy układ MediaTek Dimensity 9000 może wylądować w… flagowcu Samsunga.

Samsung stawia na układ firmy MediaTek

Samsung budował smartfony w oparciu o układu przeróżnych producentów. Flagowe produkty jednak miały tylko albo Exynosy, albo Snapdragony (w zależności od regionu). MediaTek zarezerwowany był raczej dla najtańszych propozycji. To się jednak może zmienić.

Otóż MediaTek Dimensity 9000 to flagowy układ z krwi i kości, a Samsung zadeklarował jego wykorzystanie (zresztą nie tylko on, bowiem zrobi to nawet Motorola). Taki procesor raczej nie trafi do budżetowca – o to możemy być spokojni.

Samsung i iPhone

Możemy się spodziewać, że Dimensity 9000 trafi do flagowego smartfona z serii Galaxy S. Może to być ten główny flagowy smartfon, lub coś z serii FE, które to przecież cieszą się sporą popularnością. Bez patrzenia na to gdzie trafi procesor, można jasno powiedzieć, że MediaTek zmienia swoje oblicze i spokojnie może być na równi stawiany z Qualcommmem.

Warto dodać, że to nie koniec natarcia MediaTeka. Ten chce wydawać układy do komputerów PC (ostatnio ARM jest w tej kategorii całkiem popularny). Jakiś czas temu pokazał też procesory dedykowane Chromebookom. To jest rynek, o którym warto pamiętać.

Źródło: Ice Universe przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!