MediaTek Kompanio 900T to nowy procesor dla chromebooków i tabletów

mediatek

MediaTek zauważył swoją szansę w ponownie rozwijającym się rynku tabletów oraz w mocno ugruntowanym świecie chromebooków. Producent przygotował nowy układ właśnie dla tych urządzeń i nazywa się on Kompanio 900T.

MediaTek Kompanio 900T

MediaTek ostatnio przeżywa spory rozrost, czego przykładem może być OnePlus Nord2 5G – pierwszy smartfon marki z układem tego producenta. Telefon sam kupiłem i jestem naprawdę zadowolony. MediaTek jednak nie odpuszcza żadnego rynku i przygotował kolejny (po 1300T) układ dla tabletów i chromebooków – Kompanio 900T.

Podobnie jak 1300T, tak i ten procesor został wykonany w 6 nm procesie technologicznym, a poza tym ma osiem rdzeni – 2 rdzenie Cortex-A78 oraz 6 rdzeni Cortex-A55. Procesor wspiera układ graficzny Mali-G68 MC4 oraz układ APU związany ze SI. Chipset wspiera pamięć RAM zarówno LPDDR5, jak i LPDDR4X oraz standardy USB 3.1 i UFS 2.1.

Co ważne, nie zabrakło technologii 5G z specjalną funkcją oszczędzania energii. Ponadto mamy tutaj WiFi 6 2×2 MIMO oraz Bluetooth w wersji 5.2. Procesor obsłuży ekran z maksymalną rozdzielczością 2000 x 1200 pikseli przy odświeżaniu 120 Hz. Nie zabrakło technologii MiraVision oraz funkcji ulepszeń obrazu z SDR do (prawie) HDR oraz HDR do (prawie) HDR10+. Na samym końcu warto wspomnieć o aparatach – maksymalnie możemy mieć zestaw 2 x 20 MP lub pojedyncze oko 108 MP. Oczywiście układ obsłuży nagrywanie w 4K – o ile to jest potrzebne w tablecie lub laptopie.

MediaTek Kompanio 900T ma pojawić się wkrótce w nowych sprzętach. Myślę, że warto mieć na niego oko.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!