MediaTek może pracować nad budżetowym procesorem z modemem 5G

MediaTek może pracować nad budżetowym procesorem z modemem 5G

MediaTek znany jest z produkcji tańszych procesorów, które napędzają budżetowe i średniopółkowe smartfony. W tym roku tajwański producent skupia się także na procesorach z modemami 5G. Według najnowszych plotek jeszcze w lipcu ma odbyć się konferencja online, na której mamy zobaczyć zupełnie nowe jednostki!

Nowość MediaTeka jeszcze w tym miesiącu?

Według najnowszych przecieków MediaTek jeszcze w tym miesiącu chce zaprezentować światu nową jednostkę mobilną. Procesor ten ma być stworzony z myślą o budżetowych smartfonach. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jednostka ta ma zostać wyposażona w modem 5G. Do tej pory łączność z sieciami nowej generacji była możliwa jedynie we flagowcach oraz mocniejszych średniakach. I jeśli faktycznie MediaTek chce dać taką możliwość także w tańszych sprzętach to jednostka ta nie może być zbyt droga.

Budżetowce cieszą się bardzo dużą popularnością przede wszystkim za sprawą niskiej ceny oraz niezłego stosunku ceny do możliwości. Jeśli faktycznie MediaTek zaprezentuje światu nową jednostkę jeszcze w lipcu to bardzo możliwe, że już w sierpniu zobaczymy pierwsze smartfony wyposażone w tej procesor. I bez wątpienia może to być pewnego rodzaju rewolucja na rynku mobilnym, ponieważ osoby, które będą chciały korzystać z dobrodziejstw sieci 5G, a jednocześnie nie chcą wydawać zbyt dużych kwot na zakup nowego urządzenia w końcu znajdą coś dla siebie.

Zobacz także: Redmi K30 Ultra może być zapowiadanym od dłuższego czasu smartfonem z MediaTek Dimensity 1000+

I przyznam szczerze, że z niecierpliwością czekam na nowe procesory tajwańskiego producenta. Jeśli faktycznie MediaTekowi uda się znacząco obniżyć ceny to zapewne większość chińskich firm postanowi zaprezentować światu swoje smartfony wyposażone w ten procesor. Miejmy nadzieję, że już w najbliższym czasie w sieci pojawi się więcej informacji na temat nadchodzących nowości!

Czekacie na premierę nowych procesorów MediaTeka? Czego po nich oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!