Redmi K30 Ultra może być zapowiadanym od dłuższego czasu smartfonem z MediaTek Dimensity 1000+

Redmi K30 Ultra może być zapowiadanym od dłuższego czasu smartfonem z MediaTek Dimensity 1000+

Niejednokrotnie słyszeliśmy plotki czy przecieki mówiące, że submarka Xiaomi pracuje nad smartfonem wyposażonym w najmocniejszy procesor MediaTeka czyli jednostkę oznaczoną jako Dimensity 1000+. Najnowsze informacje mówią jasno – sprzętem tym będzie Redmi K30 Ultra, który już niedługo powinien zostać oficjalnie zaprezentowany światu.

Co wiemy o Redmi K30 Ultra?

Przede wszystkim informacje na temat tego sprzętu pojawiły się na XDA. Smartfon o nazwie kodowej “Cezanne” został odnaleziony w danych dotyczących chińskiej wersji MIUI 12 beta. I najprawdopodobniej to właśnie ten sprzęt będzie długo wyczekiwanym urządzeniem wyposażonym w MediaTeka Diemnsity 1000+. Jednostka ta wprawdzie nadal nie będzie w stanie nawiązać walki z topowymi procesorami Qualcomma, ale jednocześnie powinna przenieść wydajność mocniejszych średniaków na zupełnie nowy poziom. Oczywiście plotki na temat nadchodzącej nowości submarki Xiaomi pojawiały się już wcześniej, a co za tym idzie część jej specyfikacji może nie być dla nas tajemnicą już teraz.

Redmi K30 Ultra może być zapowiadanym od dłuższego czasu smartfonem z MediaTek Dimensity 1000+
Redmi K30 Pro

Przedni aparat do zdjęć typu selfie ma być wysuwany dokładnie tak samo, jak miało to miejsce w innych smartfonach z serii Redmi K30. Głównym aparatem tylnym natomiast będzie matryca 64 Mpix, ale nic nie wiemy na temat pozostałych obiektywów. Na froncie powinniśmy znaleźć ekran AMOLED o rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Nowość producenta z Państwa Środka ma otrzymać także baterię o pojemności 4500 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 33 W.

Zobacz także: Pixel 3a znika ze sklepów. Google już niedługo powinno wydać jego następcę!

Oczywiście premiera w pierwszej kolejności powinna odbyć się w samych Chinach. Niemniej jednak MediaTek Dimensity 1000+ wydaje się na tyle ciekawym procesorem, że liczę na to, że prędzej czy później doczekamy się także wprowadzenia Redmi K30 Ultra na rynki Starego Kontynentu. Xiaomi może chcieć zmienić nazwę tego sprzętu, jak miało to miejsce w przypadku Redmi K30 Pro oraz POCO F2 Pro, ale sama specyfikacja nie powinna ulec jakiejkolwiek zmianie.

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi K30 Pro.

Co myślicie o takiej specyfikacji Redmi K30 Ulta? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!