MediaTek prezentuje dwa budżetowe procesory. Poznajcie Helio G25 oraz Helio G35!

MediaTek prezentuje dwa budżetowe procesory. Poznajcie Helio G25 oraz Helio G35!

Firma MediaTek nie zwalnia tempa. Wprawdzie nadal nie może ona nawiązać realnej walki z Qualcommem w topowych jednostka, ale te z niższych półek cenowych oferują naprawdę dobry stosunek ceny do możliwości. Teraz na rynek zostają wprowadzone Helio G25 oraz Helio G35!

Budżetowe procesory stworzone z myślą o grach mobilnych

Nowości MediaTeka zostały wykonane w 12 nm procesie technologicznym. Co ciekawe oba nowe procesory tajwańskiego producenta oparte są na ośmiu rdzeniach ARM Cortex-A53. W przypadku MediaTeka Helio G25 maksymalne taktowanie na rdzeniu to 2 GHz, a Helio G35 oferuje taktowanie 2,3 GHz, a co za tym idzie, przynajmniej w teorii, powinien zaoferować on lepszą wydajność zarówno w codziennym użytkowaniu jak i grach. W obu nowych procesorach znajdziemy także dokładnie ten sam układ graficzny czyli IMG PowerVR GE8320. Tutaj także możemy jednak mówić o różnicy w taktowaniu. Helio G25 oferuje częstotliwość taktowania 650 MHz, a Helio G35 680 MHz.

MediaTek prezentuje dwa budżetowe procesory. Poznajcie Helio G25 oraz Helio G35!

Z racji tego, że są to budżetowe jednostki MediaTek zaoferował w nich wsparcie dla pamięci eMMC 5.1, dwuzakresowe Wi-Fi 5.1 oraz Bluetooth 5.0. Helio G25 może obsługiwać wyświetlacze o maksymalnej rozdzielczości HD+, a Helio G35 FullHD+. Tym samym możemy być prawie pewni, że słabszy z procesorów trafi do typowych budżetowców, a mocniejszy do tańszych średniaków. Oczywiście nie zaoferują one niesamowitej wydajności, ale myślę, że spora część użytkowników powinna być z nich zadowolona.

Zobacz także: Przyszłoroczne flagowce mogą być jeszcze droższe. Wszystko za sprawą Snapdragona 875

MediaTek udostępnił także informacje na temat wspieranych aparatów. W przypadku Helio G35 pojedyncze oczko może mieć maksymalnie 25 Mpix, a w Helio G25 21 Mpix. Oczywiście patrząc jedynie na specyfikację ciężko powiedzieć jak sprzęty wyposażone w te procesory wypadną w rzeczywistym użytkowaniu. Bez wątpienia już niedługo na rynek trafią pierwsze smartfony korzystające z tych jednostek!

Co myślicie o MediaTek Helio G25 oraz Helio G35? Korzystacie ze smartfonów pracujących pod kontrolą procesorów tajwańskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!