MediaTek zapowiada modem 5G powstały we współpracy z Intelem

MediaTek zapowiada modem 5G powstały we współpracy z Intelem

Aktualnie laptopy, które mogły łączyć się z sieciami nowej generacji korzystały z modemów Qualcomma. MediaTek nie chce pozostać jednak w tyle i razem z Intelem prezentuje własną nowość. Modem oznaczony jako T700 już niedługo powinien trafić do pierwszych urządzeń!

MediaTek T700

Wprawdzie tajwański producent nie ujawnił daty wprowadzenia na rynek pierwszych laptopów z modemem T700, ale poznaliśmy pierwsze informacje na temat tej nowości. Przede wszystkim powstała ona przy współpracy z firmą Intel. Tym samym możemy być wręcz pewni, że prędzej czy później będziemy świadkami premiery laptopów pracujących pod kontrolą procesorów tego amerykańskiego giganta, a jednostki te będą wspierane właśnie przez modem 5G MediaTeka.

MediaTek zapowiada modem 5G powstały we współpracy z Intelem

Ogromną zaletą modelu T700 ma być jego energooszczędność. Tajwański producent deklaruje, że modem ten praktycznie nie wpłynie na czas pracy na baterii laptopów. Brzmi naprawdę dobrze, ale czy tak będzie to wyglądać w rzeczywistości? Tego dowiemy się zapewne dopiero za jakiś czas. To jednak jeszcze nie wszystko. Nowość MediaTeka ma być dostępna także w wyjątkowo niskiej cenie. Dzięki temu laptopy z modemami 5G mają być zdecydowanie tańsze niż do tej pory, a co za tym idzie także bardziej dostępne dla zdecydowanie większego grona użytkowników.

Zobacz także: Smartfony z procesorami MediaTeka z serii Dimensity trafią także na rynek globalny

MediaTek T700 będzie umożliwiać jednoczesną łączność z sieciami 4G oraz 5G. Dodatkowo użytkownik będzie mógł wymusić tryb pozwalający na łączność jedynie z 5G, ale producent deklaruje, że tryb automatyczny jest dopracowany tak, aby wszystko działało jeszcze sprawniej i jednocześnie było bardziej energooszczędne. Zapewne jeszcze w tym roku pierwsze laptopy z modemem powstałym przy współpracy Intela oraz MediaTeka trafią na rynek. Kiedy to nastąpi? Tego niestety na tę chwile nie wiemy. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o modemie MediaTeka? Czekacie na nowe laptopy mogące łączyć się z sieciami 5G? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!