Smartfony z procesorami MediaTeka z serii Dimensity trafią także na rynek globalny

Smartfony z procesorami MediaTeka z serii Dimensity trafią także na rynek globalny

Tajwański producent posiada w swojej ofercie kilka jednostek z serii Dimensity. Niemniej jednak do tej pory smartfony wyposażone w te procesory były dostępne jedynie w samym Państwie Środka. Co było powodem tej decyzji? Ciężko powiedzieć, ale teraz głos w sprawie zabrała sama firma MediaTek!

Smartfony z MediaTek Dimensity w końcu pojawią się także w Europie!

Na papierze nowe procesory MediaTeka wyglądają naprawdę ciekawie. Niemniej jednak do tej pory z smartfonów wyposażonych w te jednostki mogli korzystać tak naprawdę jedynie mieszkańcy Chin. Teraz sytuacja się zmieni. Tajwański producent w oficjalnym wywiadzie zaznaczył, że pierwsze urządzenia z procesorami z serii Dimensity trafią na rynek globalny już w trzecim kwartale tego roku, który tak naprawdę rozpoczął się 1 lipca tego roku. Tym samym premiera powinna odbyć się już w sierpniu lub we wrześniu. Do tej pory tajwańska firma pokazała światu sześć jednostek z tej rodziny: Dimensity 1000, Dimensity 1000L, Dimensity 1000+, Dimensity 8200, Dimensity 820 oraz Dimensity 720.

mediatek dimensity 1000

I wprawdzie nigdy nie doczekaliśmy się wprowadzenia na rynek smartfona z pierwszym z tych procesorów, ale każda kolejna jednostka spotykała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez fanów marki oraz zagranicznych recenzentów. I jeśli w rzeczywistości sprzęty te będą oferować świetną wydajność oraz bardzo dobry stosunek ceny do możliwości to istnieje szansa, że i w Europie będą one prawdziwymi hitami sprzedażowymi.

Zobacz także: OPPO A72 5G zaprezentowany. Pierwszy smartfon z MediaTek Dimensity 720 trafia na rynek!

Bez wątpienia MediaTek ma szansę zagrozić monopolowi Qualcomma na rynku mobilnym i to dla nas, użytkowników, jest czymś niezwykle ważnym. Nowe flagowe jednostki amerykańskiego giganta są coraz to droższe, a jeśli faktycznie Dimensity 1000+ zapewni odpowiednią wydajność to producenci mogą chcieć sięgać po ten procesor. Która z firm jako pierwsza wprowadzi na rynek globalny smartfon z którąś z jednostek MediaTeka z serii Dimensity? Tego powinniśmy dowiedzieć się już niedługo!

Co myślicie o procesorach MediaTeka? Czekacie na pierwsze w naszym kraju smartfony z jednostkami z serii Dimensity? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!