Strona główna Aktualności Meitu kończy produkować smartfony od tego roku. Biznes się nie kręci...

Meitu kończy produkować smartfony od tego roku. Biznes się nie kręci…

-

Meitu to jedna z tych chińskich firm, które mało kto kojarzy, a w mediach przewija się tylko czasem. I niestety, po 10 latach istnienia, producent decyduje się zakończyć produkcję smartfonów.

Meitu kończy z telefonami

Przedstawiciele firmy poinformowali, że firma wygenerowała przychód na poziomie ponad 2,7 mld juanów, co oznacza spadek o prawie 38 procent w porównaniu do poprzedzającego roku. A wpływ na takie wyniki ma właśnie oddział odpowiedzialny za telefony, który zarobił ponad 50% mniej, niż w 2017 roku.

meitu logo

Zamknięcie biznesu związanego ze smartfonami planowane jest na połowę tego roku. Przedstawiciele firmy dodatkowo zdradzili, iż całość działań związaną z urządzeniami mobilnymi przejmie Xiaomi – produkcję, technologię i sprzedaż. Meitu natomiast ma otrzymywać z tego tytułu jakąś część przychodów. Dlaczego?

Pod koniec ubiegłego roku obie firmy ogłosiły współpracę, przede wszystkim jeśli chodzi o licencje i patenty dotyczące oprogramowania aparatów oraz obróbki obrazów. Wśród nich znalazły się takie rozwiązania jak MTface (rozpoznawanie obrazów), MTsegment (segmentowanie obrazów), MTbeauty, MTmakeup, MTrestore (odzyskiwanie obrazów), MTenchance, itp. Oznaczać to może, że kolejne urządzenia produkowane przez Xiaomi będą wykorzystywać nowe technologie Meitu. Czy z korzyścią? Czas pokaże…

Zobacz też: Meitu V7 i Meitu V7 Tonino Lamborghini zaprezentowane. Jest skóra, mocne podzespoły i wysoka cena

Nam nie zostaje nic innego, jak przyglądać się rozwojowi sytuacji. Ciekawe tylko, kto teraz przejmie schedę po Meitu i wprowadzi na rynek telefony ze złotymi wykończeniami, skórzanymi pleckami i logo Lamborghini za niemałe pieniądze…

Kojarzycie firmę Meitu? Macie nadzieję, że aparaty w Xiaomi będą lepsze dzięki współpracy?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej