Meizu 17 trafi na rynek z ładowarką GaN o mocy 30 W

Meizu 17 trafi na rynek z ładowarką GaN o mocy 30 W

Konferencja, na której zobaczymy Meizu 17 (oraz najprawdopodobniej także Meizu 17 Pro) zaplanowana jest na 8 maja. Chiński producent co jakiś czas publikuje w sieci przedpremierowe informacje, które mają podgrzać atmosferę i zwrócić wzrok potencjalnych klientów właśnie w stronę tej nowości.

Meizu 17 zapowiada się naprawdę ciekawie!

To, że nadchodzący wielkimi krokami flagowiec producenta z Państwa Środka będzie wspierać szybkie ładowanie o mocy 30 W było pewne już wcześniej. Teraz jednak w sieci pojawił się nowy plakat, na którym możemy znaleźć informację o tym, że w zestawie znajdziemy ładowarkę typu GaN. W ładowarkach tych producenci wykorzystują do budowy tranzystorów azotek galu zamiast krzemu. Technologia ta przede wszystkim pozwala na znacznie zmniejszenie wielkości samego akcesorium. Na rynku pojawiły się już ładowarki GaN o mocy 100 W, których wielkość przypominała pudełko zapałek.

Meizu 17 trafi na rynek z ładowarką GaN o mocy 30 W

Wprawdzie Meizu 17 nie będzie wspierać aż tak dużej mocy, ale i tak zastosowanie ładowarki GaN brzmi naprawdę ciekawie. Smartfon ten otrzyma ogniwo o pojemności 4500 mAh, które będziemy w stanie naładować także bezprzewodowo. Co jeszcze wiemy o specyfikacji nadchodzącej nowości chińskiego producenta? Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 865. Jednostka ta powinna być wspierana przez 8 GB lub 12 GB RAM-u LPDDR5, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 128 GB lub 256 GB pamięci UFS 3.1. Tym samym, przynajmniej w kwestii szybkości działania, Meizu 17 będzie mógł nawiązać realną walkę z flagowcami innych firm.

Zobacz także: Meizu może przygotowywać specjalną edycję swojego flagowca powstałą we współpracy z Audi

Na pleckach najprawdopodobniej zostaną umiejscowione cztery aparaty. Głównym będzie matryca 64 Mpix o świetle f/1.7, a dodatkowymi teleobiektyw 20 Mpix o świetle f/2.0, obiektyw ultraszerokokątny 16 Mpix o świetle f/2.2 oraz dodatkowe oczko, którego specyfikacja pozostaje nadal tajemnicą. Niestety, ale nadal nie wiemy czy Meizu 17 pojawi się w sprzedaży w Europie, a w tym i w naszym kraju. Tak naprawdę wszystko powinno stać się jasne dopiero 8 maja.

Co myślicie o Meizu 17? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!