Meizu ujawnia kolejne informacje na temat swojego nadchodzącego flagowca

Meizu ujawnia kolejne informacje na temat swojego nadchodzącego flagowca

Już 8 maja tego roku na rynek trafią Meizu 17 oraz Meizu 17 Pro. Praktycznie każdego dnia chiński producent publikuje w serwisie Weibo nowe plakaty, które zdradzają nam kolejne informacje na temat specyfikacji tych urządzeń.

mEngine 3.0

Tak naprawdę większość producentów prezentując światu tegoroczne flagowce zwracało uwagę na zdecydowanie lepsze silniki wibracyjne w swoich smartfonach. Teraz Meizu pochwaliło się opracowaniem mEngine 3.0, ale jednocześnie chińska firma nie ujawnia jakichkolwiek szczegółów dotyczących tego rozwiązania. Dla przypomnienia mEngine 2.0 zadebiutował w 2018 roku razem z Meizu 15. Oczywiście technologia ta była wykorzystywana także w kolejnych flagowcach, ale w tym roku sytuacja się zmieni. Wibracje powinny być przyjemniejsze, a dodatkowo bardzo możliwe, że będziemy w stanie ustawić je w zależności od sytuacji.

Meizu ujawnia kolejne informacje na temat swojego nadchodzącego flagowca

Za produkcję wyświetlacza odpowiedzialny jest Samsung

Plakat dotyczący mEngine 3.0 to jednak nie jedyna informacja opublikowana przez firmę z Państwa Środka. W Weibo pojawiła się także druga grafika, która zdradza nam więcej szczegółów na temat wyświetlacza wykorzystanego w Meizu 17. Nadal zagadką pozostaje to jaką przekątną będzie mieć ten ekran. Wiemy natomiast, że nadchodzący wielkimi krokami flagowiec chińskiej firmy otrzyma wyświetlacz Super AMOLED zaprojektowany przez Samsunga. Meizu zaznaczyło, że jest to matryca stworzona na specjalne zamówienie i tak naprawdę to ma sprawić, że ekran ten będzie znacząco lepszy od rozwiązań konkurencji. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się zapewne dopiero po pierwszych niezależnych testach.

Meizu ujawnia kolejne informacje na temat swojego nadchodzącego flagowca

Zobacz także: Meizu 17 trafi na rynek z ładowarką GaN o mocy 30 W

Jednocześnie już wcześniej Meizu ujawniło, że wyświetlacz ten będzie wspierać odświeżanie na poziomie 90 Hz. Dodajmy do tego Qualcomm Snapdragona 865, sporą ilość RAM-u LPDDR5, pamięć UFS 3.0 czy ładowarkę GaN i otrzymamy praktycznie kompletnego flagowca. Niestety, ale nadal nie wiemy czy Meizu 17 oraz Meizu 17 Pro pojawią się w sprzedaży także w Europie. Pozostaje nam czekać do 8 maja na ujawnienie wszystkich informacji na temat tych urządzeń!

Co myślicie o Meizu 17? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!