Mercedes rozszerza swoją listę pojazdów elektrycznych!

Mercedes eScooter

Niemiecki producent, Mercedes, w swojej ofercie ma już pierwsze auta elektryczne. Należą do nich takie modele jak EQC, czyli elektrycznego SUV-a oraz EQV – elektrycznego vana. Teraz pokazali kolejny ekologiczny pojazd, jednakże tym razem nie jest to auto. To hulajnoga!

Hulajnoga elektryczna Mercedesa wydaje się całkiem niezła

Mercedes przy współpracy z firmą Micro Mobility Systems AG zaprezentował nowy pojazd elektryczny. Nie jest to jednak samochód, a elektryczna hulajnoga – Mercedes eScooter. Jak mówi producent, ma być to środek transportu na trasie parking – miejsce docelowe. Wiecie, tam gdzie nie wjedziecie samochodem, tam dostaniecie się na hulajnodze. Mercedes eScooter jest zaprojektowany tak, by spełniał wszystkie możliwe regulacje. Mamy tutaj miejsce na rejestrację oraz zestaw oświetlenia,a do tego maksymalna prędkość, na jaką pozwala nam zastosowany tu 500-watowy silnik to 20 km/h. Cała moc przekazywana jest na przednie koło, które tak samo, jak tylne, ma średnicę 20 cm. Nie zabrakło też zawieszenia na obu kołach, by zapewnić użytkownikowi największy komfort podczas jazdy. W końcu, to Mercedes, chyba nie trzeba tego tłumaczyć dalej. Wszystkie dane wyświetlają się na ekranie na kierownicy, a do tego możemy podłączyć się do dedykowanej aplikacji w celu sterowania nią.

Mercedes eScooter

Zobacz także: Dobra zmiana dla kierowców w Mapach Google!

Hulajnoga Mercedes eScooter zasilana jest zestawem akumulatorów, których łączna pojemność wynosi 280 Wh. To przekładać ma się na zasięg do 25 km, czyli w zasadzie nie tak dużo. Już miałem mówić, że przynajmniej waga tej hulajnogi wynagradza to posiadaczowi, ale 13.5 kg to jednak nie jest tak mało w porównaniu do chociażby produktów Xiaomi. Dlaczego zatem powiedziałem, że wydaje się niezła? Ot chociażby dlatego, że jest dostosowana tak, by spełniała różne regulacje. Bez problemu nada się do użytkowania w każdym państwie, bo jest przygotowana na wszystko. To z pewnością jest jej mocną stroną, bowiem nie każdy sprzęt tego typu ma to, co ma Mercedes eScooter. Jeśli chodzi o cenę i dostępność, to tego jeszcze, niestety, ale nie wiemy. W najbliższej przyszłości na pewno jednak się to zmieni. Myślę, że nie powinno być jednak źle, cena raczej będzie adekwatna do tego, co otrzymujemy.

Jak Wam się podoba ta hulajnoga? Myślicie, że będzie dobrze wyceniona?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!