Dobra zmiana dla kierowców w Mapach Google!

mapy google

Mapy Google co rusz otrzymują jakąś aktualizację. Tym razem przygotowano coś, co z pewnością ucieszy kierowców, którzy korzystają z tej nawigacji. Interfejs Map Google został tak przebudowany, aby dostęp do wszystkiego, co najważniejsze, był zawsze pod ręką.

Interfejs Map Google à la Android Auto w twoim smartfonie

Od zawsze bolało mnie to, że gdy chciałem do kogoś zadzwonić podczas prowadzenia auta (oczywiście mając telefon w uchwycie), to musiałem minimalizować Mapy Google. Tak samo wygląda sprawa z korzystaniem ze Spotify, bez mojej muzyki nawet nie ruszę się z miejsca. Teraz jednak się to zmieni! Nowa aktualizacja Map Google dodaje nowy, o wiele lepszy wygląd interfejsu. Jest on całkiem podobny do tego, który znany jest użytkownikom Android Auto.

Zobacz także: NAVITEL AR280 DUAL zapewni ci jeszcze lepszą ochronę auta niż zwykły rejestrator!

Na dole widzimy pasek, którym możemy zmieniać aktualnie puszczaną piosenkę, a pod nim jest belka z dwoma przyciskami. Ten po lewej, jak można się domyśleć, służy do sterowania głosowego, zaś ten po przeciwnej stronie otwiera nam menu. Tam właśnie otworzymy wszystkie najpotrzebniejsze aplikacje dla kierowcy. Co ważne, nie odpala on klasycznej aplikacji, a jedynie jej podgląd w Mapach Google. Dzięki temu, nie minimalizujemy nawigacji i wciąż mamy prosty dostęp do wszystkiego.

Jest to, moim zdaniem, niesamowicie dobra zmiana. W końcu będę mógł łatwiej dzwonić do kogoś bądź zmienić piosenkę na Spotify. To jest właśnie to, na co czekałem i myślę, że nie tylko ja. Aktualizacja ta jest wprowadzana po stronie serwera, a więc po prostu gdy przyjdzie nasza kolej, to zobaczymy nowy wygląd Map Google na naszym smartfonie bez konieczności pilnowania aktualizacji. Na razie pozostaje nam po prostu czekać, chociaż znając życie, nie trzeba będzie długo czekać na to, aż zagości to na smartfonach większości użytkowników w Polsce. Nie mogę się doczekać tego, by móc to przetestować u siebie!

Jak Wam się podoba taka zmiana? Czekam z niecierpliwością, a Wy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!