Koniec z potajemnym robieniem screenshotów w Messengerze

messenger
Messenger logo

Aplikację Messenger czekają duże zmiany, które zaplanowano jeszcze na ten rok. Komunikator będzie wysyłać powiadomienia na czatach prywatnych i grupowych o fakcie wykonania zrzutu ekranu przez jedną ze stron rozmowy.

Bezpieczne środowisko

Funkcja powiadamiania o dokonaniu zrzutów ekranu była wcześniej już obecna w aplikacji Messenger, ale trzeba było ustawić odpowiedni jej tryb, aby móc zobaczyć kto i kiedy robi screenshoty. W najbliższym czasie zostanie to rozszerzone na całość Messengera, co ma ułatwić użytkownikom komunikację z innymi osobami. Meta (dawniej Facebook), w swoim oświadczeniu podał jako główną przyczynę wprowadzenia takich zmian, potrzebę dbania o poczucie bezpieczeństwa swoich użytkowników oraz wprowadzenie środowiska przyjaznemu osobom wykorzystującym czaty w aplikacji Messenger.

Koniec z potajemnym robieniem screenshotów w Messengerze

Nowe funkcje

Reakcje użytkowników Messengera są, póki co mieszane, ale zdecydowanie przeważa wśród nich zdanie, że zmiany wprowadzone przez Metę, rzeczywiście podniosą poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z ich aplikacji. Poza powiadomieniami o zrobieniu zrzutu ekranu, Messenger chce również wprowadzić kilka ulepszeń, które mają ułatwić korzystanie z czatów prywatnych, ale także grupowych. Najistotniejszą nową funkcją mają być tzw. ukryte czaty, które nie będą dostępne dla osób trzecich w tym nawet dla samego Facebooka. Dodane zostaną do nich udogodnienia, takie jak: dodawanie emoji i gifów do wiadomości, odpowiadanie bezpośrednio na wybraną wiadomość oraz powiadomienia o pisaniu wiadomości przez drugą osobę. Wiele z nich jest dobrze znanych użytkownikom podstawowych czatów w aplikacji Messenger.

Źródło: techgig.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!