Messenger chce przywrócić stare dymki czatów. Właśnie trwają testy

messenger
Messenger logo

Android 11 wniósł natywne dymki czatu, które są jednakowe dla wszystkich komunikatorów internetowych. Zmiany dokonał również Messenger, który to od dawna oferował własne dymki. Wiele osób skarży się na nowe rozwiązanie i Facebook prawdopodobnie planuje powrócić do starej funkcji.

Android 11 przyniósł nam natywne API do dymków czatu. Zaimplementowało je wiele komunikatorów, w tym Messenger czy Telegram. W teorii jest to dobra funkcja, bowiem wszystkie te aplikacje ładnie się integrują i pozwalają nam na niezauważalne korzystanie z wielu komunikatorów w jednakowy sposób w tym samym czasie. Mało tego dymki znacznie ułatwiają komunikację i jednoczesne korzystanie ze smartfona.

Messenger może przywrócić stare i uwielbiane dymki czatu

Użytkownicy Messengera jednak szybko zweryfikowali nową funkcję, bowiem wiele osób zaczęło się skarżyć. Nasz poradnik tłumaczący przywrócenie starych dymków czatu jest jednym z najczęściej odwiedzanych, co dosadnie pokazuje skalę problemu.

Jak się okazuje, Messenger może chcieć powrócić do swojego własnego i całkiem udanego rozwiązania. Jak mówią najnowsze dane, wielu użytkowników Androida raportuje, że u nich Messenger ponownie powrócił do starego rozwiązania. Co ważne, mowa tu o najnowszych wersjach aplikacji, jednakże zmiana prawdopodobnie nastąpiła po stronie serwera, a więc jest niezależna od użytkownika.

Prawdopodobnie Facebook zbiera dane i sprawdza, które rozwiązanie jest dla użytkowników korzystniejsze. Wszak idea natywnego API jest bardzo dobra, jednak implementacja dymków przez Messengera okazała się być po prostu lepsza.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!