Messenger w wersji beta dostał funkcję ignorowania wiadomości

messenger
Messenger logo

Myślę, że mało kto zwraca uwagę na to, że Messenger to nie tylko aplikacja na urządzenia z systemami Android czy iOS. W Microsoft Store również mamy dostępną aplikację na system Windows 10. Facebook Messenger istnieje, a w ostatniej aktualizacji dostał funkcje, które jeszcze bardziej zachęcają do jego używania.

Tryb ciemny i ignorowanie wiadomości powinny być w każdej wersji Messengera!

Aplikacja, obecnie jeszcze w wersji beta, różni się dość bardzo wizualnie od aktualnej stabilnej wersji. Według mnie jest to dość duża zmiana na plus. Przypomina ona bardziej internetową wersję dostępną na messenger.com, czy w bocznym pasku przeglądarki internetowej Opera. Jest przez to sporo prostsza w obsłudze, nie trzeba się przyzwyczajać do kolejnego interfejsu. Nie jestem specjalistą od tworzenia aplikacji, ale być może ta nowa faktycznie jest w jakiś sposób wzorowana czy powiązana ze stroną internetową. Dodatkowo zalogowanie się do wersji beta wymagało ode mnie włączenie w ustawieniach Facebooka tzw. Platformy Facebooka (Facebook Platform).

porównanie messenger stabilny beta

Do wyboru mamy motyw jasny, szary oraz ciemny. W porównaniu do wcześniejszego braku wyboru jest to jak niebo i ziemia. Przyznam Wam, że mam nadzieję, iż tryb ciemny trafi równie szybko do wersji przeglądarkowej. Jeśli nie to myślę, że sam rozważę używanie Messengera dla Windowsa.

messenger windows tryb ciemny

Źródło podaje, że zaktualizowano również emotikony i możliwość wysyłania plików. Kolejną z ważniejszych nowości jest możliwość ignorowania wiadomości. Wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na konwersację i wybrać opcję “Ignore Messages” (nazwa jest jeszcze nieprzetłumaczona). Wtedy nie będą przychodzić powiadomienia o wiadomościach od danej osoby, a także konwersacja z nią zniknie z listy. Opcja ta jest dostępna również w przeglądarce czy aplikacjach mobilnych.

Zobacz też: Facebook pracuje nad ciemnym motywem dla androidowej aplikacji

Ignorowanie wiadomości do dopracowania

Niestety nie do końca działa tutaj prawidłowo, ponieważ czat po zniknięciu nie pojawia się w folderze Inne. Aby przestać kogoś ingorować należy wyszukać go ręcznie po imieniu, a potem napisać wiadomość. Messenger na Androida podaje, że taka konwersacja powinna pojawić się w Inne, ale tak się nie dzieje również w androidowej wersji. Działa to jedynie poprawnie na iOS. Podczas testu miałem też taką przygodę, że osoba była ignorowana, mimo że do niej napisałem. Rozwiązaniem problemu było… zablokowanie i odblokowanie tej konwersacji. Mam nadzieję, że funkcja ta zostanie naprawiona zarówno w wersji dla Windowsa, jak i w Messengerze na Androida czy w przeglądarce.

Wiedzieliście o aplikacji Messenger dla Windowsa? Zamierzacie z niej korzystać? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzu, co Was do tego przekonało.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!