Messenger z ulepszeniami! Poprawione zostaną wiadomości głosowe

Messenger nowe logo
Messenger

Messenger od Facebooka to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, a już zwłaszcza w Polsce. Jak się okazuje, dostanie on udogodnienia, z których codziennie będziecie korzystać!

Messenger z ulepszonymi głosówkami! Będą mogły trwać dłużej niż 60 sekund

Messenger chyba zauważył, że trochę zwolnił z dodawaniem nowych funkcji i ostatnio dowiadujemy się o elementach, które to zostaną zaimplementowane. Już mówiliśmy o Vanish Mode, który ma utrudnić robienie zrzutów ekranu konwersacji. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się co nieco o innych funkcjach.

Jedną z kluczowych funkcji Messengera jest opcja wysłania wiadomości głosowej. Takowa wyświetla się na liście czatu jak zwykła wiadomość, jednak w rzeczywistości jest to plik audio, który odtwarzamy wewnątrz komunikatora. Ułatwia to dzieleniem się zwłaszcza takimi informacjami, które wymagają więcej do opowiedzenia. Wtedy oszczędza nam to potrzebę pisania naprawdę wielu zdań. Niestety, głosówki od dawna nie dostały żadnych ulepszeń i są mocno ograniczone. Takich ograniczeń nie zobaczymy chociażby w konkurencyjnych rozwiązaniach typu Telegram.

Nagrywanie wiadomości głosowych w Messengerze dostanie nowy panel. Użytkownik będzie mógł wstrzymać nagrywanie, jak i je ponownie wznowić. Będzie też opcja odsłuchania wiadomości przed wysłaniem, a także usunięcia oraz rozpoczęcia nagrywania od nowa.

Messenger nagrywanie
(fot. Meta)

Dodatkowo dymek rozmowy przyjmie wygląd podobny do tego, co mamy w Instagramie. Będzie on większy i zezwoli na przewijanie, co pomoże w lepszym zapoznaniu się z treścią. No i co ważne, zostanie zdjęty limit 60 sekund na jedną wiadomość głosową. Od teraz głosówka będzie mogła sobie liczyć nawet 30 minut.

Messenger również pracuje nad opcją dzielenia płatności między znajomymi wewnątrz komunikatora. Ta funkcja jednak dostępna jest na terenie Stanów Zjednoczonych. Prośbę o zapłatę będzie można wysłać na chociażby grupę, co może pomóc w dzieleniu się wydatkami, rachunkami.

messenger platnosci dzielone
(fot. Meta)

Z tego co nam wiadomo, to niektórzy już mają dostęp do pewnych z wyżej opisanych funkcji. Trzeba jednak poczekać, aż trafią one do wszystkich użytkowników. Ja mam Messengera z Aurora Store na telefonie Huawei i jeszcze nie zauważyłem nowych funkcji.

Źródło: Meta przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!