Meta ogłasza datę premiery nowego headset VR. Szybciej niż myślicie!

Meta ogłasza datę premiery nowego headset VR. Szybciej niż myślicie!

Na temat opracowywanych przez Metę z gogli VR mów się już od dłuższego czasu. Sama firma nie ujawnia zbyt wielu szczegółów, ale właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy pojawia się w oficjalnej sprzedaży.

Przekazywanie ekspresji

Mark Zuckerberg, prezes Mety stwierdził, że nowy headstet VR będzie czymś zupełnie nowym i wprowadzi wiele ciekawych funkcji. Według niego gogle będą wyposażone w sterowanie wzrokowe wspomagane przez śledzenie mimiki. Głównym zadaniem tych systemów, ma być zoptymalizowanie gogli pod media społecznościowe, co nie jest akurat żadnym zaskoczeniem. Zuckerberg obiecuje, że dzięki tym technologiom, awatary wykorzystywane, chociażby w Metaverse będą bardziej ludzkie i dobrze oddadzą naszą ekspresję i emocje malujące się w danej chwili na twarzy.

Wielka tajemnica

Zaskakujące jest jednak to, że poza obietnicami ze strony prezesa Mety wciąż nie dostaliśmy żadnych konkretów. Specyfikacja techniczna headsetu jest jedną wielką tajemnicą, tak samo jak jego cena. Istotną informacją jest to, że gogle nazwane zostały Project Cambria, chociaż spekuluje się, że i to nie jest do końca potwierdzone, ponieważ w kuluarach nadal krąży nazwa Meta Quest Pro. Ważne jest natomiast to, że Zuckerberg potwierdził premierę headsetu na październik tego roku. Czy w międzyczasie pojawi się odpowiednia kampania reklamowa, która uchyli rąbka tajemnicy?

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!