Xiaomi wprowadza na rynek nowy projektor Mi Laser Projector 1S 4K

Xiaomi wprowadza na rynek nowy projektor Mi Laser Projector 1S 4K

Od dawna Xiaomi nie jest firmą produkującą jedynie smartfony. Teraz chiński producent wprowadza na rynek kolejną generację laserowego projektora, który ma podbić serca najbardziej wymagających fanów filmów czy seriali. Przyjrzyjmy się bliżej Mi Laser Projector 1S 4K!

Xiaomi Mi Laser Projector 1S 4K

Zacznijmy od ceny. Nowość producenta z Państwa Środka została wyceniona na tamtejszym rynku na 14999 juanów, a to, po uwzględnieniu aktualnego kursu, daje nam około 8300 zł. Z jednej strony to sporo, a z drugiej laserowe projektory nie należą do zbyt tanich urządzeń. Mi Laser Projector 1S 4K ma oferować aż o 30% lepszą jasność w porównaniu do poprzedniej generacji. Projektor ten jest w stanie wyświetlać obraz o wielkości od 80 do 150 cali znajdując się zaledwie kilka lub kilkanaście centymetrów od ekranu czy ściany.

Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 4K, a dodatkowo nie zabrakło także wsparcia dla HDR10. Xiaomi deklaruje, że Mi Laser Projector 1S 4K jest na tyle jasny, że z urządzenia możemy korzystać nawet w pełnym słońcu. Za wydajność odpowiedzialny jest procesor Amlogic T968-H, a jednostka ta wspierana jest przez 2 GB RAM-u. Na pliki natomiast przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej, które możemy wykorzystać do instalacji dodatkowych aplikacji. Xiaomi zadbało także o odpowiednie odprowadzenie ciepła za sprawą aż trzech wentylatorów chłodzących.

Zobacz także: Xiaomi może pracować nad smartfonem z 16 GB RAM-u. Czy jednak jest to nam potrzebne?

Użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup będą mieć do dyspozycji złącze HDMI oraz USB 3.0. Producent z Państwa Środka deklaruje, że żywotność Mi Laser Projector 1S 4K to około 25000 godzin. Niestety, ale na tę chwile nie padły jakiekolwiek zapewnienia dotyczące premiery na rynku globalnym. Pamiętajmy jednak o tym, że poprzednie modele laserowych projektorów Xiaomi pojawiły się w sprzedaży także w naszym kraju, a co za tym idzie bardzo możliwe, że i tym razem tak się stanie. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o Mi Laser Projector 1S 4K? Chcielibyście by sprzęt ten trafił także do naszego kraju? Korzystacie na co dzień z projektorów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!