Mi Band 6 ujrzał światło dzienne! Kolejny hit od Xiaomi?

mi band 6 kolory

Xiaomi po raz kolejny pokazało, że stoją na szczycie tworzenia opasek sportowych – nowy Mi Band jest tylko kolejnym przykładem. W skrócie – więcej sportowych możliwości, bezramkowy ekran i inne czekające na nas nowości!

Zmiany widać gołym okiem

Pierwszą i najbardziej oczekiwaną zmianą jaka pojawiła się w opasce nowej generacji jest ekran AMOLED. Wielkość panelu wynosi aż 1.56, przez co ujrzymy aż o 50 procent więcej informacji niż wcześniej. Dzięki tym zmianom, opaska będzie wygodniejsza w obsłudze, dając nam dostęp do szerszych i bardziej czytelnych treści oraz powiadomień.

mi band 6

Jeszcze bardziej dla sportowców

Dzięki nowo zaimplementowanemu oprogramowaniu, Mi Band 6 potrafi rozpoznać jeszcze więcej aktywności sportowych. Producent dodał rownież dwukrotnie więcej trybów fitness jak i 30 angażujących treningów ( na przykład rozciąganie, gimnastyka, zumba czy taniec). Xiaomi Mi Band 6  automatycznie wykrywa sześć popularnych aktywności (bieganie, spacerowanie, bieganie na bieżni, jazda na rowerze, ergometr wioślarski oraz trening obwodowy) i nawet jeśli nie włączymy trybu treningu, samo rejestruje ich statystyki i włącza je do dziennika aktywności. 

mi band 6

Zdrowotnie uzdolniony

Najnowsza opaska chińskiego producenta pozwala na jeszcze szersze możliwości monitorowania naszego stanu zdrowotnego. Mierzy natlenienie krwi, monitoruje tętno, śledzi sen czy drzemki, cykle, w tym REM i jakość oddychania. Produkt wyposażono również w funkcję monitorowania stresu.  W razie potrzeby, pomoże nam się zrelaksować pomagając przy ćwiczeniach oddechowych. 

mi band 6

Biegać, skakać, latać, pływać…

Wbudowany akumulator Xiaomi Mi Band 6 powoli nam na 14 – dniowy cykl nieprzerwanej pracy. Aby go uzupełnić wystarczy podczepić ładowarkę do wygodnego i poręcznego portu magnetycznego do spodu opaski. Jest certyfikowany do 5 ATM wodoodporności, czyli może być noszony podczas pływania, kąpieli w basenie lub pod prysznicem. Najnowszy produkt Xiaomi dostępny będzie w sześciu kolorach do wyboru.

mi band 6

Cena i dostępność Mi Band 6

Należy pamiętać, że dzisiejsza premiera miała miejsce w Chinach. Na polski debiut jeszcze musimy poczekać. Poznaliśmy jednak cenę nowej opaski sportowej Xiaomi. W Chinach Mi Band 6 została wyceniona na 229 juanów, czyli około 139 zł za wersję zwykłą oraz 279 juanów (169 zł) za wersję z NFC. W Europie cena opaski ma startować od 44,99 euro, czyli około 210 zł. Niestety nie wiadomo, czy Xiaomi przygotuje Mi Band 6 NFC także na rynek międzynarodowy.

Osobiście muszę przyznać, że jako użytkownik opaski piątej oraz czwartej generacji, bez wątpienia wymienię swoją na nową. A wy? Dajcie znać w komentarzach!

Zamów Xiaomi Mi Band 6 z Aliexpress od sprawdzonego sprzedawcy!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!