Mi Mural TV czyli supercienki telewizor Xiaomi oficjalnie zaprezentowany

xiaomi mi mural tv
Mi Mural TV

Już jakiś czas temu w sieci pojawiały się informacje mówiące o nadchodzącej premierze nowego telewizora firmy Xiaomi. Wczoraj chiński gigant pokazał światu urządzenie nazwane Mi Mural TV, które ma być bezpośrednią konkurencją dla Frame TV Samsunga czy Wallpaper TV LG. Przyjrzyjmy mu się bliżej!

Supercienki telewizor robiący ogromne wrażenie

Xiaomi Mi Mural TV został wyposażony w specjalny 65-calowy panel wykonany przez Samsunga. Telewizor oferuje oczywiście rozdzielczość 4K, która tak naprawdę stała się już pewnego rodzaju standardem. Jednak tym co ma wyróżniać nowość giganta z Państwa Środka na tle konkurencji jest jego grubość. Urządzenie ma bowiem zaledwie 13,9 mm grubości i po powieszeniu na ścianie wygląda jak obraz, a nie standardowy telewizor. Jak osiągnięto taki efekt? W bardzo prosty sposób. Głośniki, płyta główna oraz całe zasilanie sprzętu umieszczone jest w podstawie, która oczywiście jest częścią zestawu.

xiaomi mi mural tv 2

Ekran z podstawą łączymy za pomocą kabla zakończonego portem MiPort. Rozwiązanie to jest czymś zupełnie nowym i składa się z 30 kabli umożliwiając transmisję z prędkością do 18 Gbps, a także zasilanie 400 W. Telewizor został wyposażony w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8 GHz na rdzeniu z grafiką Mali-T830MP2. To w połączeniu z 2 GB pamięci RAM ma w zupełności wystarczyć do w pełni płynnego działania preinstalowanych przez chińskiego producenta aplikacji. Na pliki użytkownika zostało przeznaczone 32 GB pamięci wewnętrznej.

xiaomi mi mural tv 3Zobacz też: Xiaomi Mi TV 4A: recenzja 43-calowego telewizora Xiaomi

Mi Mural TV wypada także całkiem nieźle w kwestii ilości portów. W podstawie znajdziemy trzy porty HDMI, dwa USB oraz gniazdo audio. Nie zabrakło wsparcia dla Bluetooth 4.2 oraz Wi-Fi ac 2,4G/5G. Nowość firmy Xiaomi stworzona jest jednak przede wszystkim na rynek chiński. Świadczy o tym przede wszystkim obecność asystenta głosowego XiaoAI, który wspiera jedynie ojczysty język producenta. Na tę chwilę nie wiemy czy urządzenie kiedykolwiek pojawi się na rynku globalnym. W Chinach jego cena została ustalona na poziomie 6999 juanów (ok. 4000 zł).

xiaomi mi mural tv 5

Co myślicie o Xiaomi Mi Mural TV? Chcielibyście by telewizory chińskiego producenta trafiły do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!