Microsoft Edge bije rekordy popularności i wygrywa nawet z Firefoxem

Microsoft Edge
Microsoft Edge na KDE Neon

Nowa przeglądarka Microsoft Edge pojawiła się niedawno, a mam wrażenie, jakby już weszła do grupy najczęściej wykorzystywanych przeglądarek. Jak się okazuje, to nie jest żadne widzimisię, a udowodnione statystykami fakty. Tak, Microsoft Edge wyprzedza Firefoxa i jest już drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową.

Jeszcze jakiś czas temu jakbyśmy zapytali wybranego użytkownika internetu jakie zna przeglądarki to zapewne wymieniłby Google Chrome, Firefoxa i może Operę. Teraz to się trochę pozmieniało i zaraz obok Chrome’a wymienić należy nową wersję Microsoft Edge opartą o Chromium.

Warto przeczytać: Microsoft Edge na Linuxa już jest! Jak działa? Sprawdziliśmy

Nowy Microsoft Edge bije rekordy i wyprzedza chociażby Firefoxa i Safari

Plan porzucenia starej wersji Microsoft Edge i stworzenie nowego produktu w oparciu o Chromium było strzałem w dziesiątkę. Z nowego Edge’a możemy korzystać zaledwie od kilkunastu miesięcy, a już bije on rekordy popularności. Już jakiś czas temu zostały przedstawione statystyki pokazujące dynamiczny rozwój przeglądarki. Najnowsze informacje jasno wskazują, że nie było to chwilowe, a produkt Microsoftu pnie się do góry.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację
Microsoft Edge

Obecnie z przeglądarki Microsoftu korzysta 10% użytkowników komputerów. Nie jest to tylko i wyłącznie zasługa szczęścia i wyjątkowo agresywnego reklamowania produktu. Nowy Edge oferuje niezwykle szybkie działanie, stabilność oraz wiele ciekawych dodatków. Mało tego, gigant się nie hamuje i wypuszcza swój produkt również na inne platformy. Już od jakiegoś czasu z Microsoft Edge możemy korzystać na macOS, natomiast od kilku tygodni również i na Linuxie.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację
(fot. NetMarketShare)

Smuci mnie za to los Firefoxa, który przez długi czas pozostawał drugą najchętniej wykorzystywaną przeglądarką internetową. Warto dodać, że produkt Mozilli jako jedyny z tych najpopularniejszych wykorzystuje własny silnik, a nie Blink jak to jest w przypadku Opery, Vivaldi, Microsoft Edge czy oczywiście Google Chrome.

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!