Microsoft Edge bije rekordy popularności i wygrywa nawet z Firefoxem

Microsoft Edge
Microsoft Edge na KDE Neon

Nowa przeglądarka Microsoft Edge pojawiła się niedawno, a mam wrażenie, jakby już weszła do grupy najczęściej wykorzystywanych przeglądarek. Jak się okazuje, to nie jest żadne widzimisię, a udowodnione statystykami fakty. Tak, Microsoft Edge wyprzedza Firefoxa i jest już drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową.

Jeszcze jakiś czas temu jakbyśmy zapytali wybranego użytkownika internetu jakie zna przeglądarki to zapewne wymieniłby Google Chrome, Firefoxa i może Operę. Teraz to się trochę pozmieniało i zaraz obok Chrome’a wymienić należy nową wersję Microsoft Edge opartą o Chromium.

Warto przeczytać: Microsoft Edge na Linuxa już jest! Jak działa? Sprawdziliśmy

Nowy Microsoft Edge bije rekordy i wyprzedza chociażby Firefoxa i Safari

Plan porzucenia starej wersji Microsoft Edge i stworzenie nowego produktu w oparciu o Chromium było strzałem w dziesiątkę. Z nowego Edge’a możemy korzystać zaledwie od kilkunastu miesięcy, a już bije on rekordy popularności. Już jakiś czas temu zostały przedstawione statystyki pokazujące dynamiczny rozwój przeglądarki. Najnowsze informacje jasno wskazują, że nie było to chwilowe, a produkt Microsoftu pnie się do góry.

Microsoft Edge bije rekordy popularności i wygrywa nawet z Firefoxem
Microsoft Edge

Obecnie z przeglądarki Microsoftu korzysta 10% użytkowników komputerów. Nie jest to tylko i wyłącznie zasługa szczęścia i wyjątkowo agresywnego reklamowania produktu. Nowy Edge oferuje niezwykle szybkie działanie, stabilność oraz wiele ciekawych dodatków. Mało tego, gigant się nie hamuje i wypuszcza swój produkt również na inne platformy. Już od jakiegoś czasu z Microsoft Edge możemy korzystać na macOS, natomiast od kilku tygodni również i na Linuxie.

Microsoft Edge bije rekordy popularności i wygrywa nawet z Firefoxem
(fot. NetMarketShare)

Smuci mnie za to los Firefoxa, który przez długi czas pozostawał drugą najchętniej wykorzystywaną przeglądarką internetową. Warto dodać, że produkt Mozilli jako jedyny z tych najpopularniejszych wykorzystuje własny silnik, a nie Blink jak to jest w przypadku Opery, Vivaldi, Microsoft Edge czy oczywiście Google Chrome.

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!