Microsoft ma problemy z aktualizacją Windows i to bardzo poważne

Microsoft ma problemy z aktualizacją Windows i to bardzo poważne

Aktualizacja systemu to ważna sprawa. Okazuje się, że czasami niekoniecznie, ponieważ powodem mogą być usterki. Właśnie z tym boryka się firma Microsoft dla wersji systemowej Windows 11 24H2. Na chwilę obecną została ona usunięta z kanałów testowych, ponieważ posiada sporo błędów, które mogą się później przełożyć na liczne skargi użytkowników.

Wycofanie testowej aktualizacji Windowsa 11 oznacza kłopoty?

Najlepszymi testerami są użytkownicy. O tym właśnie przekonała się firma Microsoft, która wycofała z testowego kanału “paczkę” z aktualizacją Windowsa 11 24H2. Powodem były oczywiście liczne błędy zdiagnozowane przez testerów. Było ich kilka, poczynając od problemów z wydajnością skończywszy na wyrzucaniu z programów Office lub aplikacji Steam. Im dalej w las, tym więcej występowało problemów, co “zmusiło” firmę do wycofania wersji testowej i napraw wszystkich błędów. Wśród opinii niektórych użytkowników Windows Insider pojawiły się nawet opinie, że jest to katastrofalna wersja testowa.

Windows 11 2023 Update - 23H2 - Windows Copilot
Windows 11 2023 Update – 23H2 – Windows Copilot (Źródło: YouTube – Windows Central)

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się poprawka systemowa. Wskazano jedynie, że ma to nastąpić w przeciągu najbliższych tygodni. Niestety nie podano dokładnych terminów. Microsoft w przypadku tej aktualizacji musi na nią chuchać i dmuchać, ponieważ ma to być jedna z największych w historii firmy. Najnowszy system miałby przynieść znaczną ilość rozwiązań w tym Windows Copilot AI. Będzie to nowoczesne rozwiązanie bazujące na generatywnej AI/ChatGPT 4 opracowanej przez OpenAI. Wszystko to w połączeniu z aplikacjami Microsoft ma być narzędziem, które pomoże nam “we wszystkim”. Wyobraźmy sobie podobną kopię Asystenta Google lub innego inteligentnego bota. Pozostaje nam mieć nadzieję, że wszystko zostanie naprawione i już niedługo będziemy mogli się cieszyć z nowoczesnego narzędzia na naszych komputera.

Źródło: Blogs.windows, Socialbites

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!