Microsoft może pracować nad kolejnym składanym urządzeniem z serii Surface

Microsoft może pracować nad kolejnym składanym urządzeniem z serii Surface

Składane smartfony to nadal coś nowego i nie cieszącego się zbyt dużą popularnością. Niemniej jednak producenci nie zamierzają porzucać urządzeń z elastycznymi wyświetlaczami i chcą, aby sprzęty tego typu były coraz to doskonalsze. Teraz w sieci pojawiły się informacje o nowym patencie Microsoftu!

Kolejny składak Microsoftu

Zeszły rok przyniósł nam prezentację dwóch składanych urządzeń amerykańskiego giganta – Surface Duo działającego pod kontrolą Androida oraz Surface Neo z Windowsem. Oczywiście sprzęty te mają trafić do sprzedaży dopiero pod koniec 2020 roku, a co za tym idzie tak naprawdę nadal nie wiemy jak będą one wyglądać i działać w praktyce. Teraz w sieci pojawiły się informacje o nowym patencie Microsoftu. Amerykański gigant złożył ten paten 6 maja 2019 roku, a 28 stycznia tego roku został on publicznie opublikowany.

Microsoft może pracować nad kolejnym składanym urządzeniem z serii Surface

Urządzenie, którego dotyczy patent na pierwszy rzut oka przypomina Surface Duo. W opisie patentu możemy znaleźć informację o wykorzystaniu zawiasu, a grafiki pokazują, że po złożeniu po między wyświetlaczami nie znajdziemy wolnej przestrzeni. Wniosek patentowy mówi jasno – nadchodząca nowość Microsoftu będzie produktem z serii Surface. Nie wiemy jednak czy będzie to laptop, tablet czy też smartfon. Możliwe, że amerykański gigant nie chce pozostać w tyle za konkurencją i będzie chciał w tym roku zaskoczyć nas swoją nowością.

Zobacz także: Xbox Series X czyli konsola nowej generacji Microsoftu oficjalnie zaprezentowana!

Popularność składanych urządzeń będzie rosnąć?

Składaki to nadal coś nowego. Trend rozpoczął Samsung Galaxy Fold, który okazał się porażką koreańskiego giganta z powodu licznych wad fabrycznych. Oczywiście te zostały usunięte w drugiej partii, ale niesmak pozostał. Niedawno na rynek trafiła Motorola RAZR, która wygląda wręcz fenomenalnie, ale nadal jest niesamowicie droga i nie będzie dostępna w zbyt dużej liczbie egzemplarzy. Na targach CES 2020 w Las Vegas Lenovo pokazało pierwszy na świecie laptop ze składanym wyświetlaczem. Technologia wykorzystywana do produkcji składanych wyświetlaczy staje się jednak coraz to lepsza i jednocześnie coraz to tańsza. Tym samym prędzej czy później urządzenia tego typu mogą stanieć i jednocześnie zyskać popularność. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże!

Co myślicie o patencie nowego urządzenia z serii Surface Microsoftu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!