Czy inflacja wpłynie na ceny konsol? Microsoft i Nintendo tłumaczą

Czy inflacja wpłynie na ceny konsol? Microsoft i Nintendo tłumaczą

Rosnące ceny praktycznie wszystkich produktów sprawiają, że fani gier zaczynają martwić się o to, czy konsole również czeka podwyżka. Microsoft i Nintendo zabrały głos w tej sprawie.

Podwyżka od Sony

Kilka dni temu światem graczy wstrząsnęła bardzo nieprzyjemna informacja o tym, że Sony ma zamiar podnieść ceny z ich flagowa konsole PlayStation 5. Różnica nie będzie duża, ale jednak znacząca i potencjalnie wyznaczająca niepokojący trend. W przeszłości ceny nowych platform gamingowych z czasem spadały, dlatego nagła podwyżka jest niemałym zaskoczeniem. Microsoft i Nintendo, jako firmy będące w czołówce branży ze swoimi konsolami Xbox i Switch zostały zapytane, czy również w planach mają podwyżki w nadchodzącej przyszłości.

Zapewnienia

Zarówno Microsoft i Nintendo stanowczo stwierdziły, że nie mają żadnych takich planów. Microsoft dodało, że najważniejsze jest dla nich w obecnej chwili zapewnienie jak najlepszych usług dla swoich klientów, dlatego inflacja nie powinna budzić żadnych niepokojących myśli. Zapewnienia te trzeba jednak rozpatrywać z pewnym dystansem, ponieważ dopiero nadchodzące miesiące mogą pokazać prawdziwe oblicze inflacji. Może to zmusić obie firmy do zmiany decyzji, ale na chwilę obecną nic na to nie wskazuje. Podwyżka ze strony Sony każe się również zastanowić nad cenami pozostałych produktów tej firmy. Być może w niedalekiej przyszłości okaże się, że i one ulegną nieprzyjemnej transformacji. Niespokojne czasy mogą wbrew pozorom okazać się zbawienne dla tej gałęzi gospodarki, ponieważ wiele osób, w obawie przed rosnącymi cenami, może zdecydować się na zakup właśnie teraz.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!