Microsoft Outlook Lite już jest i to naprawdę lekka aplikacja

Microsoft Outlook LIte
Microsoft Outlook LIte

Microsoft dołącza do grupy twórców, którzy produkują aplikacje w edycji Lite. I tak właśnie mamy Outlook Lite.

Microsoft Outlook Lite

Zgodnie z zapowiedziami, w Sklepie Google Play pojawiła się aplikacja Microsoft Outlook Lite, która ma być właśnie lżejszą wersją normalnej aplikacji Outlook. Waży zaledwie 5 MB i wcale nie oferuje jakoś mało funkcji.

Z poziomu aplikacji użytkownik ma dostęp do wiadomości e-mail, jak i kalendarza i kontaktów. Można nawet wykonywać połączenia Skype. Podobnie jak w przypadku głównej aplikacji, mamy też podział na te ważniejsze i mniej ważne wiadomości. Są też narzędzia do lepszej kategoryzacji przychodzących maili i szybkich odpowiedzi.

Jak się okazuje, aplikacja ma działać świetnie nawet na telefonach z 1 GB RAM-u i ma zużywać mniej energii. No i co ważne, wygodne korzystanie ma być możliwe na sieciach 3G i 2G.

Brzmi świetnie, co nie? Niestety, aplikację oficjalnie można pobrać tylko w niektórych regionach, a mowa tu o Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii, Ekwadorze, Indii, Meksyku czy Peru lub Wenezueli. Możliwe, że ta lista się wydłuży w przyszłości. W innych rejonach można spróbować instalacji nieoficjalnej, na przykład za pomocą pliku APK lub Aurora Store.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!