Microsoft Office dostaje nowe UI pasujące do Windowsa 11

Microsoft-Excel-365-launching-New-Windows-11-UI

Gigant z Redmond od czasu premiery systemu Windows 11 stopniowo aktualizuje swoje aplikacje, upodobniając ich interfejs graficzny do stylu nowego Windowsa. Teraz nadszedł czas na pakiet Microsoft Office.

Microsoft zaczyna udostępniać dla popularnego pakietu biurowego nowy interfejs graficzny pasujący do stylu graficznego systemu Windows 11. Podobnie jak w przypadku większości programów Microsoftu, użytkownicy Windowsa 10 również będą mogli nacieszyć się odświeżonym UI w programach pakietu Office.

Jak włączyć nowy interfejs?

Nowe UI jest na razie opcjonalnie, wymagany jest system Windows 10 lub Windows 11 oraz Microsoft Office przynajmniej w wersji 2110 i kompilacji 14527.20226. Aby wypróbować nowe UI musimy zobaczyć czy w prawym górnym rogu któregoś z programów pakietu znajduje się przycisk Coming Soon z ikoną megafonu. Wyświetla on informacje na temat nadchodzących zmian i nowości w Microsoft Office. Na razie nie wszyscy jeszcze mają tę opcję. Office 365 zainstalowany kilka dni temu na moim laptopie z Windowsem 11 nie posiada tego przycisku, ale komputer z Windowsem 10 już tak.

Microsoft-Office-365-version-2111-Coming-Soon-Button
Przycisk Coming Soon w prawym górnym rogu Excela

Po kliknięciu w przycisk pojawi się panel z opisem nadchodzących zmian, po zjechaniu niżej zobaczymy włącznik nowego UI. Potem już tylko wystarczy ponowne uruchomienie programu i gotowe. Tym samym sposobem mamy możliwość powrotu do starego interfejsu.

Microsoft-Office-365-version-2111-Coming-Soon-Windows-11-UI
Opcja włączenia nowego interfejsu graficznego w Excelu

Porównanie

Stary interfejs programów Microsoft Office:

Nowy interfejs programów Microsoft Office:

Nie ma tu mowy o jakichś wielkich zmianach, interfejs wraz z układem większości przycisków i opcji nie zmieniły swojego położenia. Zmiany obejmują między innymi zaokrąglone elementy interfejsu, na wzór Windowsa 11. Niektóre elementy zostały poprzesuwane, a inne się powiększyły. Większość funkcji i przycisków pozostało na swoim miejscu, więc nie trudno będzie się nam przyzwyczaić do odświeżonego UI.

Dajcie znać w komentarzach jak Wam się podoba!

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!