Gra, która polega na wychodzeniu z domu zarobiła najwięcej w czasie, kiedy wychodzić nie można

Gra, która polega na wychodzeniu z domu zarobiła najwięcej w czasie, kiedy wychodzić nie można

Pokemon GO odnotowało niewiarygodny zysk i mimo pandemii gra osiągnęła ponad 1 miliard przychodu jak wynika z szacunków Sensor Tower Store Intelligence. Brzmi imponująco!

Pokemon GO z roku na rok ma się coraz lepiej

Wciąż niezwykle popularny, kultowy tytuł oparty na rozgrywce w rozszerzonej rzeczywistości został wydany w lipcu 2016 roku. Do końca tego roku przyciągnął uwagę graczy oraz mediów wystarczającą, aby zarobić ponad 832 miliony dolarów, które zostały wydane przez graczy. Ich wkład spadł o 29 procent w 2017 roku, ale potem zaczął stale rosnąć, aż rok 2020 stał się najlepszym w historii. Gracze na całym świecie wydali do tej pory w tym roku o 11 procent więcej niż w całym ubiegłym i o 30 procent więcej niż w pierwszych 10 miesiącach 2019 roku.

Gra, która polega na wychodzeniu z domu zarobiła najwięcej w czasie, kiedy wychodzić nie można

Na niesamowity sukces tytułu złożył się też fakt, że liczba pobrań i przychody z gier mobilnych gwałtownie wzrosły w tym roku z powodu globalnej pandemii COVID-19 i obostrzeń. Pokemon GO udało się utrzymać pozycję, dzięki wdrożeniu przez Niantic funkcji umożliwiających pozostanie w domu, co oznacza, że ​​gracze mogą nadal cieszyć się grą bez tego, co wcześniej było jej podstawą — wychodzenia z domu. Jednocześnie niektórzy gracze wykorzystali grę jako sposób na bezpieczne wychodzenie z domu i uprawianie aktywności fizycznej.

Zobacz też: Twórcy Pokemon GO wprowadzają kolejne zmiany mające zachęcić użytkowników do pozostania w domu

Do tej pory Pokémon GO zgromadził w sumie blisko 4,2 miliarda dolarów. Stany Zjednoczone ze 109 milionami unikalnych instalacji okazały się najbardziej dochodowym rynkiem, z przychodami sięgającymi 1,5 miliarda dolarów, czyli 36,3 procent całości. Japonia zajmuje drugie miejsce z 1,3 miliardami dolarów przychodów, czyli 31,3 procent, podczas gdy Niemcy zajmują trzecie miejsce z 238,6 miliona dolarów, czyli 5,7 procent. 53,4 procent przychodów (2,2 miliarda dolarów) udało się zebrać dzięki Google Play, gdzie grę pobrano 466 milionów razy, tymczasem App Store wygenerował 1,9 miliarda dolarów, czyli 46,6 procent, a odpowiada to 132 milionom pobrań.

Zostały jeszcze dwa miesiące w 2020 roku, a gra osiągnęła już swój najlepszy rok z ponad miliardowym zyskiem. Fakt, że jest to również trzecia gra mobilna pod względem wydatków graczy w tym roku, świadczy o przemyślanej strategii twórców i odpowiednim funkcjom wprowadzonym w aktualizacjach.

Gracie w Pokemon GO? A może pomyśleliście, żeby znów zainstalować tę grę?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!