Minecraft: The Wild Update już w 2022 roku!

Minecraft-1.17.1-city

Będzie strasznie i uroczo. Wczorajszy event Minecraft Live 2021 przyniósł nam tradycyjnie ogłoszenie nowej dużej aktualizacji do znanej wszystkim gry. The Wild Update wprowadzi szereg nowości, które zobaczymy w 2022 roku.

Nowa aktualizacja ma stanowić kontrastowe połączenie pięknej natury i strasznych wyzwań w ciemnościach.

Nowości w naturze

Na powierzchni kwadratowej ziemi będziemy mogli znaleźć nowy gatunek drzew – Mangrove. Nowe drzewa będą naturalne dla biomu bagiennego, będą mogły rosnąć zarówno na ziemi jak i pod wodą, a ich korzenie wyrosną ponad glebę, tak aby gracz mógł pod nimi przepływać. Nowe drzewo oznacza naturalnie nowy rodzaj drewna, który możecie zobaczyć poniżej.

Drzewa Mangrove otrzymają również własny biom, który będzie nimi w wypełniony. Drzewa będą rosły pośród wody i błota – błota, który staje się nowym blokiem dodanym do gry. Błoto będzie można utworzyć poprzez zalanie ziemi wodą z butelki. Takie błoto po osuszeniu przez stalaktyt zamieni się w glinę. Kolejnym blokiem będą błotne cegły – będą one miały nieco inne wymiary niż zwykłe czy kamienne cegły.

Przydatną nowością z pewnością będzie łódka ze skrzynią. Podróżowanie z pełnym ekwipunkiem będzie teraz znacznie łatwiejsze. Zwierzątko, które pojawi się w nowej aktualizacji to żaba, i to nie jeden, ale aż 3 rodzaje! Życie żaby zaczyna się od postaci kijanki. Ta może stać się jednym z 3 gatunków żaby w zależności od tego w jakim środowisku urośnie. Poza zwykłą żabą, Mojang umieści w grze żaby śnieżne (Snowy Frogs) oraz tropikalne żaby (Tropical Frogs).

Nowi mieszkańcy kwadratowych światów uwielbiają skakać, w szczególności po liliach. Żaby poza skakaniem lubią także jeść świetliki (fireflies) – świecące owady, które dodają dodadzą klimatu w biomach bagiennych.

Nowości w mrocznych podziemiach

Zapowiedziany biom Deep Dark miał pierwotnie pojawić się w aktualizacji Caves and Cliffs, docelowo jednak zobaczymy go dopiero w 2022 roku. Deep Dark to ciemne i mroczne, podziemne, starożytne miasta i świątynie. Pojawią się tam nowe bloki Sculk wraz z nowymi mechanizmami oraz niewidomy Warden – niezwykle silny przeciwnik, na którego działają dźwięki i zapachy. Całość ma być przyprawiona ogromną gammą mrocznych dźwięków, które zbudują klimat w każdym odkrytym przez nas miejscu.

Kiedy zagramy?

Aktualizacja The Wild Update pojawi się w bliżej nieokreślonym czasie w 2022 roku. Mojang podzielił się również informacją, że część 2 tegorocznej aktualizacji Caves and Cliffs pojawi się jeszcze w tym roku.

Zapis z live całego eventu Minecraft Live 2021 możecie zobaczyć tutaj:

Źródło: YouTube (Minecraft)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!