MIUI 10.2.1 dodaje skrót do uruchamiania Asystenta Google!

miui 10

Asystent Google w języku polskim pojawił się na dobre. Z ogromnej ilości komend korzysta coraz to większe grono użytkowników, a co za tym idzie producenci starają się dostosować swoje nakładki tak, aby wybudzanie asystenta było jeszcze prostsze. Tym razem przyszedł czas na MIUI!

MIUI 10.2.1 przynosi nową funkcję

Oczywiście Asystent Google możemy wybudzić odpowiednimi komendami głosowymi, ale wtedy jesteśmy zmuszeni do włączenia funkcji ciągłego nasłuchiwania przez nasz telefon odpowiedniego komunikatu. Nie wszyscy użytkownicy chcą jednak z tego korzystać. W urządzeniach, które posiadają fizyczny lub ekranowy przycisk Home sprawa jest niezwykle prosta – wystarczy dłużej przytrzymać przycisk ten aby wybudzić Asystenta Google i móc wydawać mu polecenia. Co w sytuacji gdy posiadamy smartfon Xiaomi i chcemy korzystać z gestów pełnoekranowych i jednocześnie wybudzać asystenta bez komunikatów głosowych? I tutaj pojawia się aktualizacja do MIUI 10.2.1, która przynosi zupełnie nowy skrót!

miui 10.2.1 asystent google

Jeśli korzystacie z gestów pełnoekranowych (tylko wtedy nowy skrót jest aktywny) to wystarczy, że przejdziecie w ustawieniach do skrótów i gestów, a tam włączycie systemowy skrót Asystenta Google. Następnie wystarczy przytrzymać przycisk włączania telefonu przez 0,5 sekundy aby aktywować głosowego asystenta amerykańskiego giganta. Oczywiście nowość w MIUI nie jest niczym odkrywczym, ponieważ identyczne rozwiązanie znajdziemy między innymi w ColorOS firmy OPPO lub Oxygen OS od OnePlus, ale i tak w znaczny sposób może to ułatwić życie wielu użytkownikom.

Zobacz też: Komendy Asystenta Google – lista komend działających z asystentem głosowym

Nowa funkcja dostępna jest we wszystkich smartfonach Xiaomi obsługujących gesty pełnoekranowe, czyli tych, które posiadają ekrany o proporcjach 18:9. Oczywiście nie wszystkie modele musiały już otrzymać aktualizację do MIUI 10.2.1, ponieważ te rozsyłane są falami, a co za tym idzie jeśli nie widzicie u siebie nowego skrótu to musicie uzbroić się w cierpliwość.

Co myślicie o nowej funkcji, która pojawiła się w MIUI 10.2.1? Korzystacie z Asystenta Google? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!