MIUI 11 w końcu pokazane światu. Co się zmieniło?

MIUI 11 w końcu pokazane światu. Co się zmieniło?

Na początku prezentacji MIUI 11 przedstawiciel chińskiej firmy przywołał poprzednie wersje nakładki. Tym samym gigant z Państwa Środka chciał zobrazować rozwój swojego systemu i pokazać jak zmienia się on i nadąża na aktualnymi trendami. I taki też ma być MIUI 11. Czym nakładka ta będzie się wyróżniać? 

MIUI 11

Sam interfejs ma być nieznacznie przebudowany. Xiaomi pozmieniało kolorowy w niektórych ekranach ustawień. Wszystko po to, aby użytkownik skupiał się na wyświetlanej treści, a nie na tym co ją otacza. Oczywiście większość rozwiązań z MIUI 10 pojawi się także w następcy. Nie zabrakło także bardzo rozbudowanego czarnego motywu, który idealnie powinien sprawdzić się we wszystkich urządzeniach, które posiadają ekrany typu AMOLED. Przebudowane zostały także czcionki i to zarówno w języku chińskim jak i w innych językach. Tym samym tekst ma być dużo czytelniejszy i ostrzejszy, a to powinno przyczynić się do poprawy komfortu korzystania z telefonu.

MIUI 11 w końcu pokazane światu. Co się zmieniło?

Zobacz także: Xiaomi Mi 9 Pro 5G oficjalnie zaprezentowany. Odświeżona wersja flagowca z 5G może podbić serca użytkowników!

Przebudowany został także Always on Display. Teraz do wyboru będziemy mieć jeszcze więcej funkcji i możliwości personalizacji. Co więcej przebudowane miały zostać także powiadomienia i w MIUI 11 nie mamy odczuć jakichkolwiek problemów z nimi związanych. Dodatkowo na Always on Display tak naprawdę będziemy mogli wyświetlić dowolny tekst czy zaprojektowaną przez nas grafikę. Sporą zmianę znajdziemy także w dźwiękach. I to zarówno tych systemowych jak i w dzwonkach. Xiaomi chciało stworzyć maksymalnie naturalne i przyjemne dla ucha dźwięki. Chiński producent wykorzystał do tego dźwięki dżungli, wody czy morza. Czy będzie to potrzebna zmiana? Tego zapewne dowiemy się dopiero po pierwszych testach MIUI 11.

miui 11 jasny motyw

Zobacz także: Telewizory Xiaomi Mi TV Pro trafiają na rynek w trzech wersjach

Ciekawostką jest także tryb wyświetlania treści bezpośrednio na ekranie telewizora, który ma przydać się przede wszystkim przy prezentacjach. W MIUI 11 będziemy mogli tworzyć notatki na slajdach na naszym smartfonie w czasie rzeczywistym i te będą wyświetlane od razu na ekranie telewizora lub rzutnika. Bez wątpienia osoby prowadzące prezentacje przed większym gronem odbiorców docenią tę funkcję. Stabilna wersja MIUI 11 ma pojawić się już w październiku.

miui 11 ciemny motyw

Przenoszenie plików ma być jeszcze prostsze

Xiaomi w MIUI 11 stworzyło także zupełnie nowy system przenoszenia plików, dzięki któremu możemy tak naprawdę wysyłać dowolne treści na smartfony każdego producenta lub laptopy. Mi Share ma cechować się bardzo wysoką prędkością i niezawodnością. Oczywiście jeśli będziemy chcieli wysłać pliki do znajomych korzystających z urządzeń innych firm będą oni musieli pobrać specjalną aplikację. Chiński gigant chwali się tym, że ich rozwiązanie ma być zdecydowanie lepsze niż Wi-Fi Direct, Bluetooth czy przenoszenie plików za pomocą dysków zewnętrznych.

miui 11 aod

Wbudowana aplikacja pozwalająca drukować pliki na dowolnej drukarce

Wyjątkowo ciekawą funkcją wydaje się możliwość drukowania dokumentów bezpośrednio z telefonu na praktycznie każdej drukarce. Tym samym nie będziemy musieli instalować jakichkolwiek dodatkowych aplikacji. Wystarczy wejść w menadżer plików, wybrać interesujący nas dokument, wyszukać drukarkę na liście i nacisnąć jeden przycisk. Brzmi naprawdę świetnie!

Warto przeczytać: Nowa odsłona bezramkowca Xiaomi ujawniona światu. Poznajcie Mi MIX Alpha!

Nowy tryb oszczędzania baterii

W MIUI 11 znajdziemy także zupełnie nowy tryb oszczędzania baterii. Tryb ten będzie się włączać automatycznie, gdy poziom naładowania spadnie do 5%. Oczywiście możemy włączyć go także ręcznie. Po włączeniu większość funkcji naszego smartfona zostanie wyłączonych. Tak naprawdę będziemy mogli jedynie dzwonić oraz wysyłać SMSy. Wszystko po to, aby jak najdłużej móc korzystać z telefonu w momencie, gdy nie mamy dostępu do power banka czy ładowarki. Oczywiście tego typu rozwiązanie widzieliśmy już w wielu urządzeniach różnych producentów, ale dla Xiaomi jest to całkowita nowość.

Co myślicie o nowych funkcjach w MIUI 11? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!