Jeden z najbardziej popularnych telefonów Xiaomi ma już gotowe MIUI 12.5 Global. Czekamy na aktualizację!

redmi note 8t
Xiaomi Redmi Note 8T

MIUI 12.5 Global to już dość dawno zapowiedziana aktualizacja, która stopniowo trafia na coraz większą liczbę smartfonów. Najnowsze informacje głoszą, że Xiaomi rozpoczęło testy tego oprogramowania w wersji przeznaczonej na model Redmi Note 8, czyli bardzo popularnego średniopółkowca marki

MIUI 12.5 na Redmi Note 8

Właściciele wielu modeli marki Xiaomi wciąż czekają na aktualizację do MIUI 12.5. Są wśród nich posiadacze Redmi Note 8, ale aktualizacja dla tego modelu znajduje się już w fazie testów. Została ona udostępniona pierwszym użytkownikom w ramach programu Mi Pilot. Testerzy otrzymali kompilację oznaczoną V12.5.1.0.RCOMIXM. Oprogramowanie to bazuje na systemie Android 11 i posiadacze tego modelu raczej nie powinni oczekiwać przeskoku na Androida 12.

Jak podaje źródło, w tej wersji MIUI przywrócono efekt Gaussian Blur w centrum sterowania. Nowością, która również zawita do nowej wersji oprogramowania jest możliwość skorzystania z rozszerzenia pamięci operacyjnej. W przypadku Redmi Note 8 będzie to aż 1 dodatkowy gigabajt, który zostanie używany jak pamięć wirtualna.

Aktualizacja dla Redmi Note 8 prawdopodobnie zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom w ciągu kilku tygodni. Pamiętajmy, że chodzi tutaj o model o nazwie kodowej ginkgo. W Polsce jest natomiast bardziej popularny Redmi Note 8T mający nazwę kodową willow, ale z racji tego, że jest to bliźniacze urządzenie miejmy nadzieję, że aktualizacja również wkrótce się pojawi.

Źródło: tablety.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!