Redmi Note 8T z aktualizacją do MIUI 12.5! Wiemy, że na to czekaliście

redmi note 8t etui

Ostatnio na łamach portalu informowaliśmy Was, że aktualizacja MIUI 12.5 w wersji globalnej dla Redmi Note 8 jest już gotowa. Wiadomość ta spotkała się z szerokim gronem odbiorców, ponieważ wydany w 2019 roku średniopółkowiec Xiaomi był bardzo popularnym telefonem.

MIUI 12.5 Enhanced dla Redmi Note 8T

Teraz aktualizację do MIUI 12.5 Enhanced dostał brat bliźniak tego urządzenia, czyli model Redmi Note 8T. Jego posiadacze mogą już instalować na swoim urządzeniu system oznaczony MIUI Global 12.5.2 o dokładnej wersji 12.5.2.0.RCXEUXM. Producent opisuje, że w nowej wersji systemu zoptymalizowano wydajność i stabilność działania, a także zwiększono bezpieczeństwo. Aktualizacja jest dostępna z poziomu wbudowanego menedżera aktualizacji, jednak nie wszyscy mogą ją już w ten sposób pobrać.

Między innymi mi nie udało się jej pobrać automatycznie. Na telefonie można jednak zainstalować aktualizację poprzez wskazanie paczki w formie pliku zip. Aby odblokować tę opcję, należy kliknąć kilka razy na logo MIUI, aż ukaże nam się informacja, że dodatkowe funkcje aktualizacji zostały włączone. Wtedy możemy nacisnąć trzy kropki w rogu i użyć opcji Wybierz paczkę aktualizacji. Najpierw potrzebujemy jednak ową pobrać, co powinniśmy zrobić z serwerów Xiaomi – tutaj znajduje się >>link<<, z którego ja skorzystałem. Waży ona 1,01 GB. Plik z nową wersją systemu można umieścić w katalogu głównym pamięci wbudowanej telefonu.

Redmi Note 8T z aktualizacją do MIUI 12.5! Wiemy, że na to czekaliście

Samej aktualizacji i tego, jak telefon działa nie jestem jeszcze w stanie ocenić. Wydaje mi się, że nie jest źle, a być może jest lepiej. Po tego typu większych aktualizacjach zalecany jest także reset do ustawień fabrycznych, co dodatkowo może pomóc wyeliminować zaistniałe błędy w działaniu. Jeśli chcielibyście przedyskutować działanie swoich urządzeń przed i po aktualizacjach, to serdecznie zapraszamy do dołączenia do grupy dyskusyjnej na Telegramie.

Źródło: materiały własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!