MIUI 12 może zostać zaprezentowane szybciej niż się tego spodziewaliśmy!

MIUI 12 może zostać zaprezentowane szybciej niż się tego spodziewaliśmy!

Fani urządzeń Xiaomi bez wątpienia doskonale znają nakładkę jaką jest MIUI. Oczywiście nakładka ta ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Wszystko wskazuje na to, że producent z Państwa Środka już niedługo może zaprezentować nam kolejną wersję MIUI. Jakie zmiany przyniesie ta nakładka?

Aktualizacja:

Grafika dotyczy aktualizacji Androida 11, a nie MIUI 12. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na temat nowej wersji nakładki Xiaomi.

MIUI 12 na horyzoncie

W zeszłym roku Xiaomi zaprezentowało światu swoją nową wersję nakładki we wrześniu. MIUI 11 nie przyniosło wprawdzie rewolucyjnych zmian, ale chińska firma chwaliła się na konferencji, że zapewni ona oczywiście poprawę działania oraz sporo użytecznych funkcji. Wprawdzie na moim Xiaomi Mi Note 3 MIUI 11 działa bez jakichkolwiek zastrzeżeń to wiem, że sporo użytkowników nie jest zadowolonych z tej aktualizacji. Teraz na oficjalnym forum społeczności Mi pojawił się post, w którym załączono grafikę mającą prezentować jak będą wyglądać najbliższe miesiące jeśli chodzi o pracę nad MIUI 12.

MIUI 12 może zostać zaprezentowane szybciej niż się tego spodziewaliśmy!

Niestety grafika ta nie została opublikowana przez samego producenta, ale bardzo szybko post został usunięty przez administratorów. To może oznaczać, że przeciek ten zawiera sporo prawdziwych informacji. Oczywiście musimy traktować go z lekkim przymrużeniem oka, ale wiele wskazuje na to, że nowa wersja nakładki Xiaomi zostanie zaprezentowana światu już w kwietniu tego roku. W maju miałyby pojawić się pierwsze wersje beta, które będzie mogło przetestować najpierw wybrane grono użytkowników, a następnie każdy, kto będzie tego chciał. Kolejne miesiące producent z Państwa Środka przeznaczy na pracę nad stabilnością i naprawę błędów. Stabilna wersja MIUI 12 powinna natomiast zadebiutować w trzecim kwartale tego roku.

Zobacz także: Xiaomi Mi TV w końcu pojawią się w sprzedaży w naszym kraju

Nowa wersja nakładki Xiaomi będzie bez wątpienia oparta na Androidzie 11, ale jednocześnie nie oznacza to, że każdy smartfon, który otrzyma MIUI 12 otrzyma także najnowszą wersję systemu z zielonym robocikiem. Na tę chwilę wiemy, że MIUI 12 ma wprowadzić tryb ciemny w smartfonach z ekranami 16:9 oraz delikatnie przebudowany interfejs. Więcej informacji na ten temat powinno już niedługo pojawić się w sieci.

Czekacie na premierę MIUI 12? Czego oczekujecie po nowej wersji nakładki Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!